Autor sa v nej snaží odhaliť pár základných trikov, ako sa zbaviť kreténa, a odporúča, ako na hlúpe poznámky reagovať. Vychádza nielen z vlastných skúseností, ale predovšetkým zo skúseností vyše 8 000 ľudí, ktorí sa s kreténmi stretávali v práci, na ulici, v obchode alebo v súkromnom živote.

R. Sutton sa kreténizmom začal zaoberať už pred vyše desiatimi rokmi, keď napísal knihu The No Asshole Rule, ktorá sa v USA stala s miliónom predaných výtlačkov bestsellerom. Za Atlantikom sa tak preslávil a dnes ho mnohí poznajú pod prezývkou „asshole guy“.

Kniha The Asshole Survival Guide Zdroj: Amazon

Hlupáci škodia firme

Kniha z roku 2007 (The No Asshole Rule) bola založená na jednoduchej myšlienke: Firmy, ktoré príjmu politiku, ktorá bezdôvodnú „buzeráciu“ podriadených obmedzí, tak v konečnom dôsledku zlepšia svoje výsledky a spokojnosť zamestnancov.

Kretén so sebou totiž prináša množstvo skrytých nákladov: znižuje výkon a motiváciu ľudí, všeobecne zvyšuje stres vo firme, ničí firemnú kultúru i duševné zdravie všetkých zúčastnených, zvyšuje mieru absencie a mieru fluktuácie zamestnancov, ničí potenciál pracovníkov.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa