Množstvo aktivít pre najmladších hostí, animačné programy a aj hotelové maskoty netreba už hľadať výlučne len v zahraničí, ponúkajú ich aj slovenské prázdninové hotely. Na detských hostí tu myslia od raňajok po večeru a mnohé majú vybavenie aj pre najmenších hostí vrátane prebaľovacích pultov či nočníkov.

Slovenský hotelový trh nie je taký veľký, aby sa mohol niektorý z hotelov špecializovať celoročne výlučne na detskú klientelu, ale vybrali sme tie najlepšie, zo zariadení zaradených do TREND TOP reštaurácie a hotely. Všetky majú okrem aktivít pre deti aj bohaté možnosti relaxu pre dospelých v čase, keď sú deti v opatere animátorov.

Hotel Partizán, Tále

Hotel Partizán - herňa Zdroj: Partizán

Hotel na južnej strane Nízkych Tatier svoje zariadenia pre deti pravidelne rozširuje, deti tu majú vlastné aktivity v bazénovom a wellness centre, dokonca rodinný saunový svet, veľkú herňu s atrakciami vhodnými od batoliat po staršie deti, okrem toho tri detské kútiky, vlastnú farmu, v lete aj inovatívne detské ihrisko. Maskot a animačné programy cez prázdniny  a sviatky tu už patria k štandardu.