Ekologický Mikuláš

Bojnická Národná zoo tento rok pripravila pre najmenších návštevníkov netypického Mikuláša, celý sa niesol v ekologickom duchu. Miesto toho, aby sa rozdávali darčeky len pre deti, deti odovzdali mikulášske dobroty, ktoré doniesli pre zvieratá. Ovocie a rôzne drobnosti budú v najbližších dňoch naservírované zvieratám ošetrovateľmi. Najmenší mali výnimočne možnosť aj niektoré zvieratá nakŕmiť.

„Veľkým zážitkom bolo pozorovať Mikuláša ako kŕmi z ruky lemury, ako si orangutany Yago a Nanga rozbaľujú balíčky a azda najväčším zážitkom bolo kŕmenie medveďov deťmi a ich rodičmi,“ hovorí Jaroslav Slašťan, hovorca ZOO Bojnice.

Podvodné Vianoce Zdroj: TASR / AP

Ekologický Mikuláš poprosil rodičov, aby sa snažili svojim príkladom viesť deti už v skorom veku k ekológii a environmentálnemu povedomiu. Tiež ich vyzval, aby minimalizovali odpad, ktorý produkujú, separovali, šetrili zdrojmi, aby nekupovali veci, ktoré nepotrebujú a kupovali a používali len ekologické a prírodné materiály, ktoré sú šetrné k prírode, recyklovateľné a nezaťažujú životné prostredie.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa