Ak ste sa rozhodli kúpiť si kvalitné lyžiarske vybavenie, najdôležitejší bude výber samotných lyží. Tie sa rozdeľujú na dámske, pánske alebo juniorské a detské. Pozor si však treba dávať aj na vhodnú značku. Tých je v dnešnej dobe naozaj mnoho, no len niekoľko z nich sa dokázalo udržať na úplnej špičke aj dlhodobo.

Skúsená francúzska špeciálka Rossignol lyže

Ozajstnou elitou sú Rossignol lyže. Ide o akúsi francúzsku špeciálku, ktorá je populárna medzi profesionálmi aj amatérskymi lyžiarmi. Ich 110 ročná tradícia výroby sľubuje maximálny profesionalizmus, široké spektrum rôznych štýlových aj technických prevedení a v neposlednom rade aj ich zaujímavé dizajnové prevedenia.

Medzi najznámejšie modely patria lyže React inšpirované pretekmi pre jazdu na zjazdovkách. Obľúbeným dámskym modelom lyží sú Nova, pretekári môžu siahnuť po modeli Hero so svojimi sériami Junior, Master, Elite či Athlete. Pre odvážlivcov a fanúšikov bláznivejších štýlov sa ponúkajú variácie Blackops (freeridové lyžovanie) alebo Experience (špičkové all-mountain lyže).

Lyže Atomic pre pretekárov, amatérov aj odvážlivcov

Ďalšou svetoznámou značkou sú lyže Atomic. Ide o rakúskeho výrobcu, ktorý ponúka svoj sortiment lyžiarom viac ako 65 rokov. Nesústredí sa však len na samotné lyže, svojim zákazníkom ponúka aj lyžiarske príslušenstvo ako okuliare, palice, lyžiarky či tašky. Aj táto spoločnosť pripravuje viaceré rady lyží, tu môžeme spomenúť Punx, Bent Chetler, Backland, Vantage W, Cloud Maven, Redster X, Redster či rôzne FIS lyže.

  • Redster – pretekárska rada s technológiou využívanou pretekármi vo Svetovom pohári,
  • Redster X – vyniká v zákrutách s krátkym a dlhým polomerom otáčania,
  • Vantage – najpopulárnejšia séria all-mountain lyží značky Atomic,
  • Maverick – pre profesionálnych freeride lyžiarov,
  • Punx – schválené pre X-Games,
  • Bent Chetler – špičková spolupráca s Chrisom Benchetlerom s prepracovanou grafikou,
  • Backland – pre všetkých milovníkov prašanu.
Ilustračné foto
Zdroj: yanik88 / Shutterstock.com

Nech pre zimu nezostanete doma

Nie je ale všetko o lyžiach, paliciach či špičkových lyžiarskych bundách. Ak teda nelyžujete niekde v hale, tento šport budete praktizovať pravdepodobne v chladnom počasí, kedy môže hroziť aj nepríjemný vietor. Skvelým prostriedkom na elimináciu týchto podmienok je lyžiarska kukla. Tú dnes zoženiete v rôznych farebných prevedeniach, nie je problém si zaobstarať aj dievčenskú či detskú kuklu. Pri väčšej zime sa ochráňte zateplenými variáciami, zaujímavou voľbou sú aj nákrčníky.