Celkovo navštívilo Las Vegas rekordných 42,3 milióna turistov a priemerná dĺžka pobytu bola 4,4 dňa. V roku 2014 to bolo 4,2 dňa. Štúdia vychádza z informácií, ktoré dobrovoľne poskytli náhodní turisti v kasínach a hoteloch počas celého roka.

Riaditeľ výskumného centra turistického úradu Kevin Bagger uviedol, že najnovšie údaje ukazujú, že turisti minuli viac peňazí na kvalitnejšie zážitky. Takmer všetci opýtaní odpovedali, že so svojím pobytom v Las Vegas boli „veľmi“ alebo „skôr“ spokojní.

Najväčší bol nárast výdajov za rôzne predstavenia a zábavné show. V priemere na jeden pobyt turisti minuli za návštevu nejakého predstavenia takmer 62 amerických dolárov, čo je o 30 percent viac ako predvlani. Podiel turistov, ktorí navštívili nejaké predstavenie, sa však mierne znížil. Vlani na predstavenia zavítalo 61 percent z celkového počtu turistov, v roku 2014 to bolo 65 percent.

Priemerné výdaje na ubytovanie stúpli takmer o 19 percent na 102,64 dolára. Tento údaj nezahŕňa ubytovanie v rámci zájazdov. Priemerná cena zájazdu sa však takisto zvýšila, a to o päť percent na 857,43 dolára.

Z jednotlivých kategórií sa znížili iba výdaje turistov na nákupy, a to o 18 percent na 122,66 dolára v priemere na jeden pobyt. Nákupné výdaje sa znižujú už piaty rok za sebou, napísala agentúra AP.