Výrazný rast vlani a predvlani priniesol príchod maďarského lowcostu Wizz Air. Ten najprv otvoril najprv pravidelnú linku do Londýna, ktorú využívajú najmä občania východného Slovenska, cestujúci za prácou do Veľkej Británie a postupne k nim pridal aj ďalšie tri destinácie.

Vlani v Košiciach vytvoril aj malú základňu a umiestnil na ňu aj jedno lietadlo aj posádku. Ďalších cestujúcich priniesla aj nová linka Českých aerolínií z Prahy cez Košice do Kyjeva a lety do Bratislavy.

Kvôli nestabilnej situácii v Tunisku a Egypte klesol o šesť percent počet letných dovolenkárov na 117,7 tisíca. Aj tak to bol však druhý najlepší rok, pretože aj na východe pribúda ľudí, ktorí majú záujem o letecké cesty na dovolenky.

Tento rok sa v Košiciach očakáva ďalší rast počtu cestujúcich, pretože po celý rok budú lietať nové linky do Doncasteru-Scheffieldu a Bristolu tiež zväčša pre tých, čo pracujú vo Veľkej Británii.

Hoci Wizz Air kvôli nedostatku cestujúcich tento mesiac zrušil linku do Milána, portál slovakaviation.sk však predpokladá, že Wizz Air čoskoro ohlási za Miláno náhradu zrejme holandský Eindhoven, hovorí sa však aj o Belfaste a Bazileji.

V letnom letovom poriadku pribudne týždenne šesť letov poľskej spoločnosti LOT do Varšavy. Zámerom je východnému Slovensku ponúknuť najmä tranzit cez Varšavu s LOT-om do západnej Európy, severnej Ameriky a Ázie. Podobný produkt tranzitných letov však už roky majú z Košíc České aerolínie cez Prahu a najmä Austrian Airlines cez Viedeň.