Zistite, prečo by nemali jednodielne modely plaviek chýbať v žiadnom ženskom šatníku a ako nimi zamaskovať problémové partie. Ktoré trendy budú túto letnú sezónu “in”?

Jednodielne plavky a ich kvality

V minulosti nebolo zmyslom jednodielnych plaviek zaujať a strhnúť na seba pozornosť - namiesto módnej úlohy spĺňali svoju funkčnú rolu, a teda znižovali trenie vo vode pri profesionálnych plaveckých disciplínach.

Dnes sa však nosenie týchto dámskych plaviek neobmedzuje iba na vrcholové športovkyne, milujú ich všetky ženy - roztopašné teenagerky, zaneprázdnené mamičky aj ženy vo svojich najlepších rokoch.

Čo z nich robí tak obľúbený kúsok, ktorý je trendy aj v roku 2022?

●    Lichotia každému typu postavy - aj ženám so zaoblenejšími krivkami a tvarom tela pripomínajúcim presýpacie hodiny (boky a ramená v rovnakej šírke, plnší hrudník, štíhly pás) či jablko (plnší hrudník, minimálne vykrojený pás).
●    Poskytujú maskovanie problémových častí - zakrývajú omnoho viac ako dvojdielne bikiny, čo z nich robí skvelého kandidáta na plavky pre moletky.
●    Vyznačujú sa skvelou priľnavosťou - sú praktické pri plážových či bazénových aktivitách. Jednoducho povedané, držia na mieste a nestratíte ich pri šantení vo vode či spúšťaní sa na tobogáne.
●    Zabezpečujú lepšiu ochranu pred slnkom - aj keď zámerom mnohých žien je dosiahnuť čokoládové opálenie, prílišné vystavovanie sa slnečným lúčom je škodlivé.
●    Sú lacnejšie ako bikiny - bikiny sa v mnohých prípadoch predávajú separátne, pričom napríklad iba vrchný diel môže vyjsť toľko, ako celé jednodielne plavky.

Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Ako zakamuflovať nedokonalé partie

Mnoho žien sa stretáva s bežnými problémami nedokonalých kriviek, ktoré (úplne neopodstatnene) znižujú ich sebavedomie. Jednodielne plavky si s týmito peripetiami dokážu poradiť - výberom správneho strihu môžete docieliť ilúziu, ktorá zamaskuje presne tie partie, ktoré potrebujete.

Bežné problémy vrchnej časti tela

Ak chcete zvýrazniť svoje poprsie, siahnite po jednodielnych dámskych plavkách s tvarovanými košíkmi, podpornými kosticami a výstrihom do tvaru srdca. Naopak, ak chcete svoj plnší hrudník zamaskovať, mali by ste siahnuť po plavkách s vysokým výstrihom,  tzv. high neck plavky.

Bežné problémy spodnej časti tela

Zvýrazniť prirodzené ženské krivky alebo naopak minimalizovať robustné pôsobenie bokov a vyhladiť brucho nikdy nebolo jednoduchšie - vyskúšajte tvarujúce jednodielne plavky vybavené sťahovacou elastickou podšívkou. Efekt štíhlejšieho pásu vám tiež pomôžu dosiahnuť dámske plavky s riasením alebo viacúrovňovým usporiadaním volánov v oblasti dekoltu, ktoré zaručene odvedú pozornosť. Ak chcete predĺžiť nohy, zvoľte si výrazne vykrojené modely.

Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Trendy v modeloch jednodielnych plaviek

Jednodielne plavky sú nadčasovou záležitosťou. Každým rokom však prichádzajú nové trendy prinášajúce odvážnejšie strihy, výraznejšie vzory, farby a zaujímavejšie prvky.

Čo bude horúcim hitom v kontexte jednodielnych plaviek v lete 2022?

●    Asymetrické jednodielne plavky - strihy na jedno rameno sú skvelé pre trojuholníkový typ postavy, ktorý je charakteristický širšími bokmi a stehnami, pretože pritiahnu pozornosť vyššie. Ak si nie ste isté komfortom týchto plaviek, vyskúšajte modely s odnímateľným druhým ramienkom.
●    Jednodielne plavky v colour blocking vzore - ide o kombinovanie 2 až 3 farebných plôch, ktoré spolu vzájomné kontrastujú. Využíva sa mix farieb, ktoré vo farebnom kruhu stoja oproti sebe (napr. modrá, červená a žltá).
●    Jednodielne plavky s volánikmi - volány sú späť a predstavujú skvelý spôsob, ako upriamiť pozornosť na vaše ženské zbrane.
●    Jednodielne plavky s výrezmi a šnurovaním - trendy sú aj odvážne výrezy v oblasti bokov alebo hrudníka. V hre bude tento rok aj spletité šnurovanie, či už v prednej alebo zadnej časti dámskych plaviek.