Ako by vyzeralo Slovensko, keby sa k moci dostala strana ĽSNS a ovládla by napríklad ministerstvo vnútra? Stačí sa pozrieť do susedného Rakúska. Sybille Geisslerová veľmi dobre pozná hrozbu rakúskych pravicových strán, ktorí v posledných týždňoch prirovnávajú imigrantov ku krysám a šíria neonacistickú propagandu.

S. Geisslerová stojí dvanásť rokov na čele protiextremistickej jednotky tajných služieb. Nedávno svedčila v parlamente, pretože rakúska pravica sa snaží ochromiť činnosť jej úradu. Situácia je vážna, lebo pravica je súčasťou rakúskej vlády a ovláda ministerstvo vnútra cez Stranu slobody (FPÖ).

Keď Strana slobody pred vyše rokom prevzala ministerstvo vnútra (okrem toho aj obranu a ministerstvo zahraničných vecí), jej predstavitelia požiadali S. Geisslerovou a jej šéfa, aby strane odovzdali mená informátorov, ktorí sa pre políciu infiltrovali do ultrapravicovej scény v Rakúsku. S. Geisslerová túto žiadosť odmietla.

O niekoľko týždňov neskôr vykonala rakúska polícia na podnet ministerstva vnútra raziu v jej úrade a odniesla si celú dokumentáciu a tajné informácie o spojencov doma i v zahraničí.

Facebook by sa mal rozporcovať

Je čas rozbiť firemnú štruktúru Facebooku - oddeliť od nej chatovaciu službu WhatsApp a službu pre zdieľanie fotografií Instagram. Po tomto radikálnom kroku volá jeden zo spoluzakladateľov Facebooku Chris Hughes, ktorý

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa