Najväčší strešný bar na svete otvorili nedávno v americkom Chicagu – na streche Navy Pier pri jazere Michigan.

Ako informuje magazín travel4news, bar s názvom Offshore má aj potvrdenie o tom, že je najväčší na svete – zapísali ho do Guinessovej knihy rekordov.

Naraz si tu môže dať pohodlne drink 1 000 hostí, bar má totiž rozlohu 4 800 štvorcových metrov, čo je takmer toľko, koľko má plocha ihriska na americký futbal.

Len vonkajšia plocha zaberá 1 800 štvorcových metrov, je tu sedem ohnísk a dokonca dve zatrávnené plochy. Ďalšia časť je presklenená so strechou a stenami, ktoré sa dajú v priaznivom počasí odsúvať.

Chicago - časť baru je presklenená Zdroj: drinkoffshore.com

K drinkom sa tu „servíruje“ výhľad na mrakodrapy Chicaga a jazera Michigan. Okrem toho, že tu ponúkajú remeselné pivá a koktaily si sa svoje prídu aj instagrameri – v ponuke sú totiž aj tzv. Signature Instagrammable Drinks, aby sa bolo čím na sociálnych sieťach pochváliť... K tomu sa servíruje moderná americká kuchyňa, šéfkuchár Michael Shrader varil predtým v reštauráciách v Paríži a v Chicagu.

Ako správny bar, aj tento otvára až poobede – o štvrtej, ale otváracie hodiny do rána nečakajte – zatvárajú o polnoci, len cez víkend o jednej. Cez voľné dni si ale drinky s výhľadom možno užívať aj počas obeda, otvorené majú od 11:00.