Hoci hlasovaní na túto tému je vo svete viac, toto britské je najreprezentatívnejšie, pretože sústredilo v priebehu roka názory vyše trinásť miliónov cestujúcich zo 112 krajín, ktorí sa vyjadrovali k službám 550 svetových letísk. Každý z nich mohol posúdiť kvalitu podľa 39 rozličných kritérií.

Singapurské megaletisko Changi bolo vyhlásené za najlepšie aj vlani a predvlani a dlhoročne sa udržuje v rebríčku Top 5. Na druhom a treťom mieste sa rovnako ako vlani umiestnilo letisko Incheon v juhokórejskom hlavnom meste Soul a nemecký Mníchov. V prvej desiatke sú ešte ďalšie tri európske letiská: Zürich (6. miesto, vlani ôsme), londýnsky Heathrow (8. miesto, vlani desiate) a Amsterdam (z vlaňajšieho piateho klesol na deviate miesto).

Polovicu z desiatky najlepších letísk na svete tvoria letiská v Ázii. Popri Incheone Hongkong (4. miesto) aj tokijské letisko Haneda (5.), Central Japan International Airport pri meste Tokoname (7.) a Peking Capital (10).

Najlepším letiskom v USA je podľa názoru cestujúcich Denver (z 29. klesol na 33. miesto) a na Blízkom východe letisko Hanad v Katare (22.).

V prvej stovke sú aj tri letiská zo susedných štátov. Viedeň postúpila zo 46. na 38. miesto, Budapešť postúpila zo 71. na 64. priečku, kým Praha klesla zo 70. na 85. miesto. V rebríčku najlepších východoeurópskych letísk, kde vedie Budapešť, je už po druhý rok aj Bratislava. Z vlaňajšieho piateho však klesla na 8. miesto medzi Sofiu a Skopje.

Podľa ďalších tabuliek Skytraxu letiskom, ktoré zaznamenalo vlani najväčší kvalitatívny skok, je parížske letisko Charlesa de Gaulleho, najlepší personál je na letisku Taoyuan v Tchai-peji na Taiwane (v Európe vo Viedni), najlepší je tranzit na Incheone, ktorý je aj najčistejším letiskom, najlepšie sa nakupuje na Heathrowe v Londýne a najkvalitnejšie reštaurácie sú v Hongkongu.