Pražská štvrť Holešovice sa dostala do tohtoročného rebríčka britského spravodajského portálu The Guardian. Ten hľadal desať najzaujímavejších štvrtí v európskych mestách. Čím pražská štvrť zaujala? Britskí redaktori ocenili dynamické kultúrne priestory, trendy kaviarne a dostatok zelene. Práve to dostalo Holešovice na siedmu priečku rebríčka. 

Za desať rokov sa Holešoviciam podarilo neuveriteľne transformovať. Stala sa z nej živá štvrť s množstvom galérií, dizajnových obchodov a barov. Do tejto štvrti sa nasťahovali mladí podnikatelia a umelci, ktorí využili nízke ceny nájomného. Britský Guardian oceňuje napríklad galériu súčasného umenia Dox či priestrannú a priemyselnú eleganciu Vnitroblocku.

V Bratislave dostali stromy prednosť pred káblami

Nové stromy v bratislavskej Petržalke dostali prednosť pred starými káblami. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v histórii mesta, keď sa presúvali inžinierske siete kvôli výsadbe nových stromov.

Splnomocnenec mesta pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarik vo videu vysvetľuje, že prítomnosť inžinierskych sietí je pre výsadbu stromov dlhodobý problém. Aj na zdanlivo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa