Ako skladovať topánky v skrini bez toho, aby sa poškodili?

Pre niekoho je nákup topánok nevyhnutnosťou, pre iných zdrojom radosti. Nech už je dôvod vášho nákupu akýkoľvek, oplatí sa venovať trochu času nielen starostlivosti, ale aj správnemu skladovaniu obuvi. Udržíte tak svoju výbavu v poriadku a svojim topánkam zachováte pôvodný lesk na dlhé roky.

Prvým krokom je obuv na uskladnenie správne pripraviť. Nestačí len topánky schovať do rohu topánkovej skrine a do ďalšej sezóny na ne zabudnúť. Môžete byť nepríjemne prekvapení, ak ich nájdete v zlom stave. Odporúča sa rozdeliť si obuv na dve časti: na tú, ktorú nosíte pravidelne a na tú, ktorú nosíte príležitostne. V skrini by ste mali mať len suchú a čistú obuv. Vyhýbajte sa skladovaniu topánok vo fóliách alebo igelitových taškách, nechajte obuv „dýchať”. Pred jej uložením do skrine na topánky treba venovať trochu času jej vyčisteniu a prípadnej oprave. Použite vhodné čistiace prostriedky podľa typu obuvi alebo využite domáce metódy. Nakoniec ošetrite obuv správnym krémom a vyleštite ju. Do modelov, ktoré sa ľahko deformujú, je dobré vložiť pravítka alebo zrolované noviny. Po dokončení týchto opatrení môžete pristúpiť k usporiadaniu topánok v skrini a šatníku.

Skladujte topánky v skrini, uložené v krabiciach – prečo je to vhodné?

Praktickým riešením sú šatníkové skrine alebo posuvné skrinky, ktoré priestor efektívne organizujú. Sú vhodné najmä do malých miestností a umožňujú oblečenie i obuv bezpečne uložiť mimo dosahu nečistôt a prachu. Široký výber skriniek na topánky nájdete na webovej stránke agatanabytok.sk – určite sa tu nájde aj ideálny model pre vás. Agata je renomovaná poľská nábytkárska značka, oprávnene hrdá na svoje korene, nakoľko úspešne pôsobí na trhu už od roku 1952.
Praktickým riešením na uloženie obuvi je použitie krabíc alebo kontajnerov. Nenatláčajte ale nasilu napríklad vysoké čižmy do príliš malého priestoru.

Skrinky na topánky v šatni – ako si priestor usporiadať?

Pri ukladaní topánok do skriniek alebo stojanov na topánky, je dobré dodržiavať niekoľko pravidiel, ktoré vám pomôžu udržať poriadok a obuv pohodlne používať.

Usporiadajte ich podľa typu: športová obuv, lodičky, sandále, čižmy – zoskupte topánky podľa ich účelu. Uľahčíte si tak hľadanie správneho modelu.

Frekvencia používania: obuv, ktorú nosíte najčastejšie, uložte na ľahko prístupných miestach. Topánky, ktoré nosíte len príležitostne, môžete uložiť na horné police.

Sezónnosť: sezónnu obuv (napr. letné sandále alebo zimné topánky) skladujte mimo sezóny na vzdialenejších miestach. Ušetríte tak miesto pre obuv, ktorú práve nosíte.

Využívajte ďalšie príslušenstvo: používajte pohlcovače vlhkosti, ktoré udržia vašu obuv suchú. Skvelým spôsobom ako zväčšiť úložný priestor, sú stojany a poličky na topánky.

Skrine na topánky v šatníku sú skvelým riešením, ako mať svoje obľúbené páry obuvi usporiadané a ľahko dostupné. Bez ohľadu na veľkosť vašej topánkovej kolekcie, jej správne uloženie vám umožní tešiť sa z dokonalého vzhľadu vašich topánok po dlhé roky!