Práčka v kuchyni? Ide to!

Možno si pamätáte na ten pocit prekvapenia, keď ste v 90. rokoch sledovali nejaký ten sitkom a rodina mala práčku v kuchyni.

Dnes nie je práčka v kuchyni žiadnou raritou, často s ňou dizajnové štúdiá priamo počítajú pri prvom návrhu vašej kuchynskej linky. Ak môže byť zabudovaná rúra, umývačka či mikrovlnka, prečo by nemohla byť aj práčka.

Vedeli ste, že?
Do kuchyne si vždy vyberajte práčku s predným plnením.

Výhody a nevýhody umiestnenia práčky v kuchyni

+ máte viac priestoru v kúpeľni
+ zabudovaná v kuchynskej linke nenarúša celistvosť interiéru

— manipulácia so špinavou bielizňou v kuchyni
— potrebujete priestor v kuchyni na pracie prostriedky

Práčka v skrini

Mať vstavanú práčku v kuchyni už nie je problém, skúste si ju teda predstaviť vo vstavanej skrini. Nezabudnite však na prívod vody. Bez neho to nepôjde.
Riešením môže byť aj práčka so sušičkou, ktorá v tejto dvojkombinácii zaberie menej miesta. A nebojte sa, nemusíte práčku pchať do spálne, skúste si ju predstaviť v skrini v predsieni.

Výhody a nevýhody umiestnenia práčky v skrini

+ máte viac priestoru v kúpeľni a aj v kuchyni
+ zabudovaná v skrini nenarúša celistvosť interiéru
+ zavretá skriňa tlmí hluk pri praní
— potrebujete v skrini vytvoriť priestor na pracie prostriedky

Práčka pod umývadlom

Ak máte pocit, že sa vám práčka do kúpeľne fakt nezmestí, tak ruku na srdce. Pozreli ste sa už pod umývadlo? Samozrejme, toto umiestnenie musí byť strategické – nejde o doslovné položenie práčky pod klasické umývadlo, kde je odtok a prítok vody.

Položte ju pod umývadlo umiestnené na doske. Výrobcovia dnes ponúkajú kúsky rôznych rozmerov, skúste sa pozrieť napríklad na práčky Electrolux.

Výhody a nevýhody umiestnenia práčky pod umývadlom

+ získate v kúpeľni priestor
— potrebujete priestor na pracie prostriedky

Trend z Ázie: Nástenné práčky

Áno, čítate dobre, hovoríme o práčkach na stenu. Tento hit malometrážnych bytov priniesla na trh spoločnosť Daewoo v roku 2012 a dodnes je vlajkovou loďou týchto práčok.
Ich prednosťou je rozmer (sú takým menším obrazom na stene) a tichý chod. Nevýhodou je tiež ich rozmer, zmestia sa do nich totiž približne 3 kg bielizne. Nie sú teda riešením pre rodinu, skôr jednotlivca.