Túto super schopnosť majú moderné a inteligentné smart hodinky, o ktorých najdôležitejších výhodách si v našom článku urobíme stručný prehľad.

Moderné dámske smart hodinky ako multifunkčný guru

Akokoľvek obrovský význam sa vynálezu hodín pred mnohými rokmi pripisoval, úloha náramkových modelov už dávno nie je len o sledovaní času. Ak máte chuť počúvať hudbu, sledovať počasie, mať pod kontrolou tlak krvi a počet absolvovaných krokov, inteligentné dámske smart hodinky sú vám na tieto a mnohé iné účely plne k dispozícii.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Funkcie, ktoré vám uľahčia viaceré životné situácie

Sledovanie času zohráva pri náramkových hodinkách primárnu úlohu. Viaceré funkcie smart hodiniek však tento základ rozšírili na nespočetné množstvo ďalších možností, vďaka ktorým si môžete uľahčiť rovnako veľký počet rôznych životných situácií.

Medzi najviac žiadané a využívané funkcie patrí schopnosť zobrazovania prijatých správ a prijímanie alebo odmietanie hovorov bez použitia mobilu. Po spárovaní s mobilným zariadením máte vďaka hodinkám na zápästí ruky aj prístup ku kalendáru, hudbe alebo fotografiám. Dokonca môžete sledovať svoju fyzickú aktivitu, spánok alebo kroky. Obsah funkcií v hodinkách logicky závisí od ich operačného systému a ceny.

Osobný tréner na dosah ruky

Krokomer, meranie pohybových aktivít, stopky, výškomer... kto by potreboval osobného trénera, keď má po ruke inteligentné smart hodinky z OKAY.SK?
 
Tieto zariadenia sú, vďaka zabudovaným špičkovým senzorom, schopné sledovať zo zápästia ruky celkový zdravotný stav človeka. Inteligentné hodinky samozrejme nemožno považovať za zdravotnú pomôcku a formu liečby. Ako prevencia vám ale určite poslúžia, pretože na ňu majú  k dispozícii niekoľko špeciálnych čipov.
 
Akcelerometer, známy tiež ako G-senzor sa zameriava na sledovanie rýchlosti a zmeny smeru pohybu. V niektorých prípadoch ho v hodinkách dopĺňa aj gyroskop. Senzor tepovej frekvencie zas reaguje na odozvu srdcového tepu, takže hodinky majú pod kontrolou aj zdravie vášho srdca a ciev.
 
Moderné modely smart hodiniek sú vybavené aj barometrom, detekciou pádu a možnosťou tiesňového volania, čo sú funkcie, ktoré zvyšujú vašu bezpečnosť.
 
Smart hodinky teda nie sú len šikovné zariadenia na sledovanie a kontrolu času, ale doslova mini geniálne počítače, ktoré vám urobia život zábavnejším.