Tá zhromažďuje a analyzuje rozličné služby pasažierom na letiskách i v lietadlách na všetkých kontinentoch. Hongkong je ôsmim najväčším letiskom na svete a prejde ním ročne 74,5 milióna cestujúcich.

Suverénne vedie Ázia

Na ďalších štyroch miestach sú Haneda v Tokiu, Changi v Singapure a Incheon v Soule. Až piate letisko nie je z východnej Ázie. Je to letisko Georgea Busha v americkom Houstone. Šieste je letisko Hamad v katarskom hlavnom meste Dauhá. Záverečnou štvoricou v Top 10 sú európske letiská - Heathrow v Londýne, Fiumicino v Ríme, letisko Franza Josefa Straussa v Mníchove a amsterdamský Schiphol.

Hongkong si drží svetový primát už piaty rok a väčšina ďalších letísk v prvej svetovej desiatke si ročne mení medzi sebou poradie iba o pár miest. Všetky sú veľkými letiskami s množstvom tranzitných cestujúcich, ktorí na krátenie času čakania na prípojné lety vyhľadávajú po termináloch alebo v tranzitných hoteloch reštaurácie alebo sa venujú nákupom.

Skytrax - Voňavá atmosféra čínskych bufetíkov s plnenými taštičkami Zdroj: Hello Hong Kong

Východoázijské letiská ponúkajú majú mimoriadne pestrú ponuku – okrem reštaurácií aj stovky bistier, fastfoodových kútikov, kioskov s rozličnou úrovňou cien, lokálnu ázijskú, indickú, moslimskú ale aj európsku najmä francúzsku a taliansku kuchyňu.

Od fastfoodu po noblesu

Nechýbajú gastronomické lahôdky z regiónov i dary mora, kaviárové domčeky, kaviarničky, pivárne, šampusové bary a vinotéky, ale sú tu podniky aj s vyberanou čínskou i francúzskom kuchyňou. Labužníkov láka v Hongkongu noblesnými reštauráciami aj päťhviezdičkový Regal Airport Hotel, zaraďovaný v skytraxových hlasovaniach tradične do prvej desiatky svetových letiskových hotelov.

Veľké európske letiská majú terminály sú plné špecialitami európskych národov. Mníchov má napríklad stánky so sýtymi špecialitami bavorskej vidieckej kuchyne, údeninami i syrmi, ale aj jedlá pre celiatikov, vegetariánov. Ponuku doplňujú cukrárničky, pekárničky, čokoládovne a letisko má aj vlastný bavorský remeselný minipivovar. Väčšina týchto prevádzok sa ale nachádza na domovskom termináli Lufthansy a Star Aliance.