Globálny inovátor vinárskej technológie, po predstavení svojho veľmi očakávaného systému Coravin Sparkling, oznámil strategické partnerstvo s lídrom v oblasti luxusných vín a destilátov, Moët Hennessy, ako „oficiálnym partnerom pre uchovávanie šampanského Moët Hennessy", čo má priniesť revolúciu v konzumácii šampanského a šumivých vín.

Obaja partneri spoločne zaistia globálnu distribúciu systému so zameraním na reštaurácie, vinárne a ďalšie zariadenia s ponukou konzumácie vynikajúcich nápojov na mieste.

Systém vyvíjali osem rokov

Spoločnosť Coravin, Inc., je najznámejšia vďaka svojmu systému uchovávania vína, ktorý predlžuje životnosť fľaše po jej ošetrení vstreknutím inertného plynu.

Až donedávna bol tento systém k dispozícii iba pre tiché vína, ale po rozsiahlom testovaní v spolupráci so svetovými majstrami vína zo skupiny Moët Hennessy Group bol vytvorený Coravin Sparkling. Zaisťuje integritu najlepších fliaš šampanského a šumivého vína niekoľko týždňov po prvom otvorení fľaše.

„Cieľom spoločnosti Coravin je sprístupniť kvalitné vína a šampanské zavedením servírovania nápojov po pohároch. Pre relatívne mladú spoločnosť je mimoriadne mať uznávaného svetového lídra pre šampanské a luxusné šumivé vína, ktorý nielen podporuje, ale aj prijíma našu technológiu, " povedal Christopher Ladd, generálny riaditeľ spoločnosti Coravin.

Po ôsmich rokoch vývoja je systém Coravin Sparkling™ prvým univerzálnym riešením na zachovanie šumivosti a chutí šumivého vína po jeho servírovaní po pohároch. Jeho zátka pre šumivé nápoje sa bezpečne zaistí v akejkoľvek do polovice plnej fľaši, zatiaľ čo bombička na šumivé nápoje vstrekne po servírovaní vína do fľaše oxid uhličitý, aby bublinky neunikali.

Dochuť sa zachová týždne

Didier Mariotti, pivničný majster zo spoločnosti Veuve Clicquot povedal: „Systém Coravin Sparkling dokáže úžasne zachovať dochuť nášho šampanského až dva týždne. Je to prvý produkt svojho druhu, ktorý dosahuje túto úroveň."

Systém Coravin Sparkling System bude tiež ekonomickým prínosom pre reštaurácie a bary, pretože prakticky eliminuje riziko odpadu a zároveň sprístupní prestíž šampanského spotrebiteľom.

„O vytvorení tohto systému sme vždy snívali. Teraz, keď sme to dotiahli do konca, som nesmierne hrdý na to, že spolupracujeme so spoločnosťou Moët Hennessy na rozšírení spôsobov, ako si svet môže užiť a vychutnať šumivé vína," povedal zakladateľ spoločnosti Coravin, Greg Lambrecht.

Moët Hennessy pôsobí v najprestížnejších oblastiach po celom svete a ponúka jedinečný spôsob „savoir-faire" od výroby vína po umenie žiť „de vivre", pohostinstvo a maloobchodné riadenie typu „brick-and-clicks" s cieľom poskytnúť spotrebiteľom výnimočné zážitky.

V portfóliu spoločnosti sú značky Ao Yun, Ardbeg, Armand de Brignac, Belvedere, Cape Mentelle, Chandon, Château d'Esclans, Château Galoupet, Cheval des Andes, Clos19, Cloudy Bay, Dom Pérignon, Eminente, Glenmorangie, Hennessy, Krug, Mercier, Moët & Chandon, Newton Vineyard, Ruinart, Terrazas de los Andes, Veuve Clicquot, Volcan de mi Tierra a Woodinville.

Spoločnosť Coravin, Inc. ponúka originálnu technológiu v oblasti vína, ktorej poslaním je zmeniť spôsob, akým konzumenti vnímajú víno. Pôsobí v 60 krajinách.

Výrobky Coravin sú na pultoch maloobchodných predajcov ako Bloomingdale's, Williams Sonoma, Bed Bath & Beyond, Galleries Lafayette, Harrod's, El Corte Ingles, v najlepších vinotékach a podporujú svetové programy podávania vín po pohároch v reštauráciách a spoločenských kluboch na celom svete.