Niekedy sa stane, že cestujúci priletel ráno zo zámoria, musí čakať na ďalší let do večera, alebo ten, kto pricestoval večer, má prípoj až ráno... A občas sa stane, že let mešká a prípoj nemôže dlho čakať.

Aby pasažier nemusel  čakať hodiny driemajúc na nepohodlnom sedadle v tranzitnej hale, sú na väčších a veľkých letiskách tranzitné hotely.

V areáli viedenského letiska sú dva veľké a dvesto až štyristo krokov od terminálov na letisku Václava Havla v Prahe je dokonca ich päť. Jeden je skutočne kuriózny.

aerorooms hotel Praha 2 Zdroj: AeroRooms

Volá sa AeroRooms a je malý: má iba 14 novo zrekonštruovaných izieb s novým dizajnom. Nachádza sa na mieste bývalého voľnočasového priestoru Rest&Fun, kde bol kedysi hotelík toho istého mena s ôsmimi izbami výhradne pre tranzitných cestujúcich.

Situovaný je priamo v termináli a má dva vstupy. Aj z verejnej časti letiska, kadiaľ prichádzajú cestujúci z mesta a aj z neverejnej časti medzi terminálom 1 a 2, kde sa nachádzajú cestujúci, ktorí prileteli a chcú v hotelovom prostredí čakať na odlet.

Hotel využívajú nielen tranzitní cestujúci, ale aj tí, ktorí odlietavajú veľmi skoro ráno a keby si našli hotel v hlavnom meste, mali by kratšiu noc.

Dvojposteľová izba v AeroRooms stojí od 78 eur, čo nie je na pražské pomery veľa. Ubytovať sa tu spontánne, teda tak, že prídete na recepciu a spýtate sa, či nemajú voľnú izbu, sa tu ale nedá. Ubytovanie si treba rezervovať na internetovej stránke letiska alebo cez rezervačné portály.