Pretože sústavne hľadajú aj formy, ako oslovovať aj iné cieľové skupiny doma i v zahraničí, pripravili aj produkt Well, well... Lázně Luhačovice, ktorý reprezentuje súlad tradícií a inovácií klasického liečebného kúpeľníctva s modernými prvkami hotelierstva a wellnessu v čarovnom mestečku.

Projekt mal úspech a stal sa tohoročným víťazom českého národného kola súťaže EDEN (Európska excelentná destinácia), ktorú organizuje Európska komisia na zviditeľňovanie doteraz neobjavených európskych regiónov. Témou tohoročného kola bolo kúpeľníctvo a zdravý životný štýl.

Luhačovice - Populárne poháriky na pitné kúry luhačovickou minerálkou

Prihlásilo sa dvanásť projektov najmä z menších regiónov a popri Luhačoviciach do finále postúpili aj Šumavské bylinkové kúpele z Kašperských hôr, Františkove Lázně, termálny bazénový komplex Thermalium v Tepliciach v Ústeckom kraji, región Broumovsko v severovýchodných Čechách s príležitosťami na cvičenie jogy, meditácie a výletmi do magických Andršpachských skál a rezort ájurvédy, jogy a wellnessu Svatá Kateřina na Vysočine.

S Kúpeľmi Luhačovice je spojená aj tvorba vynikajúceho slovenského architekta a dizajnéra Dušana Jurkoviča (1868-1947). Vyprojektoval pre ne nádherný štvorhviezdičkový hotel v štýle vidieckej secesie, ktorý sa dnes nazýva Jurkovičov dom, garni hotel Jestřábí, Vodoliečebný ústav i niekoľko ďalších objektov.