Je to Kempinski Grand Tasting. Tento rok vybral somelier bratislavského hotela Kempinski Rasťo Šuták do záverečného hodnotenia niečo vyše 50 vín, ktoré somelieri hodnotili v piatich kategóriách. K piatim víťazným potom zostavil šéfkuchár reštaurácie Kempinski River Park Bjorn Juhnke päťchodové menu. Na jeho prípravu mal 24 hodín a jedlá aj vína boli tento rok na večeri, kde sa podávali víťazné vína „snúbené“ s jedlom prekvapením. Na jedálnom lístku nenašli hostia nič, len kategórie v rámci ktorých sa vína hodnotili.
Začínalo sa aperitívom, francúzskym šumivým Antech, Blanquette de Limoux, Reserve Brut, 2012, ktoré keďže nie je z oblasti Champagne sa nemôže nazývať šampanským, ale vinárstvo ho vyrába dlhšie ako slávne šampanské domy svoje champagne a na večeru ho priniesla z Francúzska nová prezidentka Asociácie somelierov Slovenska Beáta Vlnková.
K víťazovi prvej kategórie, nazvanej Ovocie, teda biele suché vína s ovocnými nótami , ktorým sa stalo víno od Cascina Adelaide, Nascetta di Novello Lange 2011 z Piemontu, sa servíroval teľací tataták s obilnými výhonkami. Z druhej kategórie nazvanej Kvety a korenie, čo boli biele vína s kvetinovými a korenistými tónmi sa servírovali dve vína – jedno z Južného Štajerska z Weingut oberGuess - Sauvage, Schlossberg, 2013 a druhé z Alsaska - Wolfberger, Gewürztraminer, Vielles Vignes, 2012, pričom B. Juhnke k nim podával surovú pražmu marinovanú s citrusovou a marakujovou šťavou . Práve kombinácia tohto jedla zo Sauvage bola mnohými považovaná za najlepšiu z celého večera, keďže aj vo víne aj v jedle spolu harmonizovali marakujové vône.
Víťazom kategórie ružových sa stalo juhoafrické Mulderbosch, Cabernet Sauvignon, Stellenbosch, 2013, ktoré šéfkuchár skombinoval s mušľou sv. Jakuba s bisque a s paradajkami. Ako hlavné jedlo sa podávalo pečené jahňa s pyré, špargľou a majonézou z medvedieho cesnaku, ktoré vhodne dopĺňalo dvojicu servírovaných červených vín - víťaza kategórie Záhrada, teda červených vín Andeluna, Cabernet Franc, Filosur, Winemaker Selection 2007 , z argentínskej Mendozy a slovenské víno Natural Domin & Kušický, Cabernet Sauvignon, Veľký Krtíš, 2009, ktoré skončilo druhé. Mnohým hosťom večere z porovnania týchto dvoch vín chutilo lepšie slovenské víno, ale v kombinácii s jedlom vychádzalo lepšie argentínske. Slovenské bio víno lepšie vyznie ako solitér.
To najlepšie nakoniec – najvyššie hodnoteným vínom celej degustácie s 92 bodmi sa stal víťaz kategórie Med, teda prírodne sladkých vín - Žitavské Vinice, Rizling rýnsky 36, Černík, 2013. S dezertom k nemu sa B. Juhnke naozaj vyhral – bola to kompozícia chutí a konzistencií. Zmrzlina, ovocie, krém, kúsok medového plástu a celé zdobené priehľadnou škrupinkou z bazovej vody s jemným nádychom feniklu bola naozaj dôstojnou bodkou za večerou.