Popredný čínsky konglomerát hotelového manažmentu Wanda Hotels & Resorts otvoril 1. októbra v Turecku svoj prvý medzinárodne riadený hotel – Wanda Vista Istanbul.

Hotel má 127 luxusných izieb a 320 plne vybavených apartmánov so servisnou službou, ktoré spoločne navrhli Philippe Starck a Wanda Hotel Design Institute. Na medzinárodnej úrovni propaguje koncept „Pure Oriental Delight" (Čisto orientálne potešenie).

Mestský rezort v rozvíjajúcej sa obchodnej štvrti

Hotel Wanda Vista Istanbul sa nachádza v Bagcilare, rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti v európskej časti, v dopravnom uzle v blízkosti diaľnice a 35 km od letiska v Istanbule. Výhodná poloha umožňuje hosťom pohodlne navštíviť známe atrakcie vrátane úžiny Bospor, chrámu Hagia Sofia a Modrej mešity.

Hotel vytvoril v rozvíjajúcej sa obchodnej štvrti zaujímavý životný priestor s množstvom reštaurácií a voľnočasových zariadení. Svetlá a štýlová hotelová hala je výrazne ozdobená jedným farebným retro autom a vhodne usporiadanými obrazmi. Štyri reštaurácie a bary hosťom podávajú delikatesy z Turecka, Číny a celého sveta.

Zdroj: wandahotels

Projekt Wanda Vista Istanbul a Wanda Vista Residence, oficiálne uvedený v roku 2017, spoločne vypracovali Mar Yapi Turizm A. S., popredný realitný developer z Turecka, a Wanda Hotels & Resorts, popredná čínska správcovská spoločnosť.

Euroázijský most zahŕňa orientálnu eleganciu

Hotel Wanda Vista Istanbul navrhla medzinárodne uznávaná dizajnérska firma Philippe Starck, pričom spoločnosť Wanda Hotels & Resorts dokončila návrh interiéru a riadenie prevádzky.

Hotel má jedinečnú trojuholníkovú vežovú konštrukciu, ktorá maximalizuje denné svetlo a odráža harmóniu a jednotu kultúry a prírody. Ústav Wanda Hotel Design Institute spojil tradičné čínske filozofie „dodržiavania pravidiel prírody" a predĺžil jednoduché línie exteriéru budovy do interiéru.

Zdroj: Wanda Vista Hotels

Vynikajúce kovové zásteny šikovne oddeľujú priestor, ktorý spolu súvisí ako celok, čím sa dizajn interiéru prepája s vonkajším prostredím a dodáva teplú a príjemnú atmosféru, ktorá vyjadruje silu harmónie, otvorenosti a inkluzívnosti.

320 luxusných apartmánov ponúka dobre vybavenú kuchyňu a elegantný nábytok a v celom hoteli je k dispozícii vysokorýchlostný internet. Veľká tanečná sála má rozlohu 450 metrov štvorcových a halu pre bohoslužby. Okrem toho sú k dispozícii tri funkčné miestnosti rôznej veľkosti, ktoré uspokoja rôzne požiadavky hostí na bankety.

Zariadenia pre wellness a fitness hotela Wanda Vista Istanbul majú rozlohu 2 600 metrov štvorcových a pozostávajú z plne vybaveného fitnescentra, miestnosti na jógu, wellness centra, vonkajšieho bazéna a vyhrievaného vnútorného bazéna. Vo wellness centre nájdete turecké kúpele, kde si hostia môžu vychutnať autentické miestne kúpanie. Detské centrum je tiež obľúbenou voľbou pre rodiny s deťmi.