Odvetvie cestovného ruchu na Liptove stráda v súvislosti s pandémiou už veľmi dlho a pomoc zo strany štátu je nedostatočná. Upozornila na to manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová. Veľkým problémom sú podľa jej slov aj časté zmeny nariadení, čo cestovnému ruchu spôsobuje starosti v príprave.

Výrazne obmedzené služby

,,Situácia v sektore cestovného ruchu je vážna. Jeden liptovský okres je bordový a druhý čierny, čiže poskytovanie služieb je výrazne obmedzené až obmedzené. Na to, aby tento sektor prežil, potrebuje uvoľnenie režimu pre očkované osoby alebo osoby, ktoré prekonali ochorenie," zhodnotila Šarafínová pre TASR.

Ako ďalej podotkla, zimná sezóna je pre Liptov rovnako dôležitá ako tá letná. ,,Zima určite bude, lyžovačka sa pripravuje. Oproti minulému roku je situácia lepšia v tom, že je dostupná vakcína a jasnejšie pravidlá fungovania," uviedla manažérka. Problémom však podľa nej zostáva nízka zaočkovanosť.

Chaty a luxusné bývanie

Šarafínová zdôraznila, že na Liptove sa spoliehajú na zimu a veria, že budú fungovať v režime zaočkovaní, pripadne aj v režime zaočkovaní a

Aktuálne sú rezervácie na zimu najmä na chaty, individuálne ubytovania či apartmány. ,,Záujem je aj o luxusnejšie ubytovania tohto typu s vlastným wellness či vírivkou," skonštatovala manažérka.