Ak premýšľate nad tým, ako spojiť dovolenkový relax s aktívnym poznávaním, pripravili sme pre vás päť tipov na miesta, ktoré by ste na svojej ceste k Jadranu určite nemali minúť.

Chorvátsko je bohatá krajina na prírodné scenérie, priezračné more, ale aj bohatú históriu. Chcete zažiť tohtoročnú dovolenku trochu inak? Hoci Chorvátsko ponúka nespočetne mnoho zaujímavých miest, vybrali sme z nich top päť, ktoré stojí za to vidieť.

  Skywalk Biokovo  – prechádzka oblohou

Ak máte tento rok namierené k Jadranskému moru, jedinečným zážitkom v okolí Makarskej riviéry je jednoznačne Skywalk. Táto relatívne nová atrakcia sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Biokovo, vo výške 1 228 metrov nad morom.

Chodník s priehľadnou sklenenou podlahou nájdete približne na trinástom kilometri Biokovskej cesty, ktorá vedie priamo do parku Biokovo. Skywalk tak prináša úžasný výhľad na celú Makarskú riviéru, ktorú lemuje priezračné Jadranské more. Priamo pod nohami sa vám z chodníka naskytnú neuveriteľné pohľady na krásnu prírodu, uvidíte letoviská ako sú Podgora, Tučepi či Makarská, dalmátske ostrovy Hvar, Brač, Korčula či polostrov Pelješac.

Prechádzka nebeským chodníkom, ako ho mnohí nazývajú, nie je príliš dlhá, ale preverí vašu odvahu. Jednoducho na ňu len tak nezabudnete. Strach z výšok však radšej nechajte doma. Ak sa tešíte na krásne fotografie z dovolenky, toto miesto je na originálne selfie či rodinné fotografie ako stvorené. Konštrukcia chodníka v tvare podkovy je postavená na vyhliadkovom mieste Ravna Vlaška.

Skywalk Biokovo nájdete na Makarskej riviére.
Zdroj: Twitter

Pozor však na cestu smerom k vyhliadke. Trasa po ceste Biokovo ku Skywalku je určená pre skúsenejších vodičov, keďže ide o relatívne úzku a kľukatú cestu. Trasa zaberie približne pol hodiny od vstupu do parku Biokovo. Skywalk však nie je jedinou zaujímavou zastávkou.

Odvážnejší môžu pokračovať v ceste ďalej a prísť až na najvyšší bod Biokova známy ako Sveti Jure. Vstupenka do prírodného parku Biokovo sa platí na mieste pri vstupe a stojí 50 kún pre dospelú osobu. Deti do siedmych rokov majú vstup zadarmo.

   Dubrovník s atmosférou seriálu Game of Thrones

Ďalšou zaujímavou zastávkou na juhu Chorvátska je historické prístavné mesto Dubrovník, ktoré lemujú vysoké a mohutné kamenné hradby z 10. storočia. Starú časť mesta tvoria krásne architektonické stavby a staroveké uličky z bieleho vápenca, ktoré z diaľky pripomínajú benátske uličky. Mnohí ho tiež poznajú vďaka viacerým známym scénam z mesta King’s Landing, keďže sa tu natáčal úspešný seriál Game of Thrones.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa