Taliani si veľmi potrpia na módu a dbajú na správny ,,dress code" aj v prímorských rezortoch. Jedno zo známych letovísk na juhu Talianska Sorrento sa rozhodlo zaviesť pokuty až 500 eur za chôdzu po meste v plavkách.

Poškodená povesť mesta

A to platí aj pre mužov, ktorí by chceli chodiť po meste ,,hore bez". Starosta Massimo Coppola to vo vyhláške zdôvodnil tým, že množstvo turistov, ktorí sa potulujú ulicami polonahí, poškodzuje povesť Sorrenta a spôsobuje nepríjemnosti medzi miestnymi obyvateľmi.

Sorrento leží asi 50 kilometrov južne od Neapola a je obľúbenou dovolenkovou destináciou. Nie je pritom jediným miestom, ktoré zakazuje nosenie plaviek v meste. Podobne prísne pravidlá zaviedli napríklad Barcelona alebo ostrov Mallorca.

Pokuta za nesprávnu obuv

V Taliansku môžu pokutu dostať aj turisti, ktorí vyrazia v papučiach určených k vode na turistické chodníky v ligúrskej oblasti Cinque Terre. Kto nebude mať správnu obuv, môže podľa agentúry APA očakávať pokutu 50 až 2 500 eur. Dôvodom je mnoho zranení spôsobených nevhodnou obuvou. Zranených musí často z parku transportovať vrtuľník.

Ďalšie dôležité správy