S niekoľkomesačným oneskorením spôsobeným pandémiou vo štvrtok v Osake na západe Japonska otvoril svoje brány zábavný park Super Nintendo World. Spoločnosť Universal Studios Japan (USJ), ktorá ho prevádzkuje, na jeho zriadenie vynaložila približne 460 miliónov eur. Inšpirovala sa pritom svetom populárnej série videohier Super Mario.

Hlavnými postavami hry sú talianski bratia inštalatéri Mario a Luigi, ktorí putujú svetom a prekonávajú zložité prekážky, aby sa dostali až k unesenej princeznej a zachránili ju od zlej korytnačky. Prvý diel série vyšiel v roku 1985. Mario je tiež maskotom firmy Nintendo.

„Podarilo sa nám dokonale replikovať svet hry. Vyskúšate si, aké to je byť Mario," povedal na tlačovej konferencii marketingový riaditeľ USJ Ajumu Jamamoto. Upozornil, že návštevníci v parku narazia tiež na nepriateľov talianskeho inštalatéra, ako je zlá obrovská korytnačka Bowser či mäsožravá rastlina Piranha Plant žijúca v rúrach. Pôvodne sa malo otvorenie zábavného parku minulý rok časovo zhodovať s olympijskými hrami v Tokiu. Aj táto udalosť ale bola kvôli pandémii preložená až na tento rok.

Neskôr sa počítalo s tým, že návštevníci si atrakciu začnú užívať tento rok vo februári. V januári však japonská vláda kvôli nárastu počtu novo nakazených koronavírusom vyhlásila núdzový stav. Vzhľadom k tomu, že Japonsko teraz kvôli pandémii nevpúšťa zahraničných turistov, cudzinci si na objavovanie parku Super Nintendo World budú musieť ešte počkať.