Štyria nemeckí turisti dostali v Benátkach obrovskú pokutu kvôli tomu, že si urobili piknik na zakrytej historickej studni. Každý z nich musel talianskej polícii zaplatiť 1 050 eur, čím sa im jedlo značne predražilo, napísal denník The Times.

V Benátkach sa kvôli obrovskému počtu turistov prísne dbá na to, aby návštevníci neporušovali pravidlá a neničili historické pamiatky. Štvorica Nemcov si prestrela na nepoužívanej 300 rokov starej studni na malom námestí Campo Zaccaria, kde si chceli užiť piknik.

,,Možno si mysleli, že to je normálne, ale nemôžete si predsa debužírovať na 300 rokov starej studni v Benátkach a my sme na ne veľmi rýchlo dostali sťažnosť," uviedol šéf benátskej polície Marco Agostini.

Podľa Agostiniho sa počty turistov v meste vracajú k číslam z doby pred pandémiou, každý deň Benátky navštívi asi 90-tisíc až 100-tisíc ľudí. Polícia je preto v strehu. ,,Každú chvíľu musíme zasahovať, keď ľudia lietajú s dronmi, jazdia na kolobežkách po námestí svätého Marka alebo sa kúpu v kanáloch," uviedol Agostini.

Ďalšie dôležité správy