Návštevnosť jaskýň bola v tomto roku za posledných 50 rokov najnižšia. Hlavným dôvodom je pokles zahraničných návštevníkov, ktorí do vybraných jaskýň viac chodili. Taktiež boli jaskyne na istý čas zatvorené pre pandémiu nového koronavírusu. Potvrdil to riaditeľ Správy slovenských jaskýň (SSJ) Ján Zuskin.  V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka bola za všetky sprístupnené jaskyne prevádzkované SSJ návštevnosť 392 802 ľudí, čo je 62,5 percenta, priblížil Zuskin.

Najviac navštevovanou bola v tomto roku Belianska jaskyňa, navštívilo ju až 69 600 návštevníkov. Zuskin podotkol, že zároveň mala táto jaskyňa najväčší pokles oproti minulému roku. Najnižšiu návštevnosť mala Gombasecká jaskyňa v Slovenskom krase. Tento rok ju navštívilo iba 11 830 ľudí. ,,V období otvorenia po prvej vlne pandémie patrila medzi jaskyne s najvyšším nárastom návštevníkov," hovorí riaditeľ. Okrem nej nájdete v Slovenskom krase aj Jasovskú jaskyňu a Domicu, ktorá tvorí podzemnú hranicu s Maďarskom.

Najväčšiu návštevnosť však po minulé roky zaznamenala Demänovská jaskyňa Slobody, ktorú tento rok predbehla Belianska jaskyňa. Demänovská jaskyňa Slobody spolu s Demänovskou ľadovou jaskyňou tvoria sústavu najdlhšieho takmer 25 kilometrov dlhého jaskynného systému na Slovensku

Výsledok hospodárenia nevie v súčasnosti Zuskin uviesť. ,,Keďže sa ešte neskončil rok a vybrané druhy nákladov stále vznikajú. Pochopiteľne, s poklesom návštevnosti boli adekvátne nižšie i tržby," uzavrel Zuskin. Väčšina slovenských jaskýň je otvorená celoročne, avšak momentálne sú všetky jaskyne zatvorené z dôvodu pandemických opatrení prijatých vládou.