Letecká doprava je momentálne na kolenách, lebo až v 83 krajinách sveta platia podľa Svetovej zdravotníckej organizácie rôzne obmedzenia pohybu a zákazy vstupu. Ale stále viac leteckých spoločností už posiela do sveta informácie, že postupne mienia začať obnovovať prevádzku.

Ako bude vyzerať lietanie po korone? Rozhodne úplne inak ako pred epidémiou. Tí, ktorí doteraz považovali celé dianie so všetkými kontrolami na letiskách za obťažujúce, sa asi nepotešia – vyzerá to, že v nasledujúcich týždňoch a možno aj mesiacoch to bude ešte horšie... Aspoň podľa prognózy, ktorú spracovala konzultačná spoločnosť SimliFlying a výňatky z nej priniesol portál travelnews.ch. Dokument hovorí o 70-tich bodoch, v ktorých sa podľa spoločnosti lietanie zmení, prinášame najdôležitejšie. Samozrejme, ide o prognózu, až obnovenie dopravy ukáže, nakoľko sa zhodovala s realitou.

Rúška na palubách sú už teraz samozrejmosť.
Zdroj: THOMAS PITROU

Check-in sa spomalí

SimliFlying vychádza z toho, že pri ceste do zahraničia sa bude vyžadovať akýsi zdravotný pas, ktorý bude treba potrebné predložiť pri check-ine. Či už pri on-line check-ine, alebo na letisku. Personál, ktorý bude robiť check-in bude od cestujúcich oddelený plexisklami, aby bola zabezpečená ochrana ich, aj cestujúcich.

Je možné, že „checkovanie“ na letisku bude prebiehať manuálne, aby podľa vyťaženosti lietadla boli zabezpečené odstupy medzi sediacimi, či aby rodiny, alebo ľudia, ktorí idú spolu, aj sedeli spolu. To výrazne zmení on-line check-in a tiež podstatne spomalí „checkovanie“ na letisku, ktoré bude trvať oveľa dlhšie ako doteraz.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa