Nová generácia veľkého SUV dostane vrcholný motor, ktorý inak využíva Audi vo vrcholnej verzii Q7, v SQ7. Je to štvorlitrový osemvalec s elektrickým turbom. Pre potrebu Touaregu však motor dostal trochu priškrtený maximálny výkon.

Aj napriek zníženiu dosahuje masívnych 309 kW (420 k), čo je len o 11 kW (15 k) menej ako má Audi SQ7. Krútiaci moment je pritom s úplne rovnakou najvyššou hodnotou. Zastavil sa na 900 Nm. To znamená, že Touareg s novým agregátom zvládne šprint na stovku v priebehu 4,9 sekundy.

Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. Je jasné, že motor spĺňa emisné normy, ktoré len prídu do platnosti, konkrétne Euro 6d-TEMP. Agregát je najvýkonnejším naftovým motorom, ktorý kedy pod kapotou sériového Volkswagenu bol.

Volkswagen Touareg V8 TDI - výkon je 309 kW Zdroj: Volkswagen

Predaj novej verzie Touaregu je naplánovaný na máj tohto roka. Naživo je možné ho vidieť na ženevskom autosalóne, ktorý aktuálne prebieha. Vizuálne sa nelíši od slabších verzií, akurát má na maske chladiča logo V8 a to isté bude aj na veku kufra.

Vyrábať sa bude, ako ostatné verzie modelu, na Slovensku, v Bratislave.