Viaceré prestížne značky počas ostatných rokov znásobili svoju produkciu, čo negatívne ovplyvnilo exkluzivitu ich áut, píše Marek Pokrývka z portálu AutoBild. Zároveň to zvýšilo dopyt po limitovaných edíciách i špeciáloch navrhovaných na objednávku. Ďalší takýto unikát predstavilo v ostatných dňoch Ferrari, v poradí ide o 10. model stvorený podľa konkrétnych predstáv budúceho majiteľa.

Čerstvý prírastok v rodine talianskych žrebcov sa volá Omologata. Jeho základom bolo sériové kupé 812 Superfast, z ktorého však navonok zostali len svetlomety a čelné sklo. Všetky ostatné časti karosérie automobilka prepracovala. Týka sa to prednej kapoty, nárazníka i masky chladiča, ktorá má výplň pripomínajúcu Ferrari Roma.

Zmeny neobišli ani dvere, vrátane vonkajších kľučiek. No najzaujímavejšia je zadná časť. Okno nahradili trojdielne “žalúzie”, s ktorými susedí výrazný integrovaný spojler a duo veľkých okrúhlych svetiel namiesto pôvodnej štvorice. Jemne upravený je nárazník obsahujúci difúzor a kvarteto výfukových koncoviek. Čerešničkou na torte je špecifické dvojfarebné lakovanie s motívom pretekárskych čísel, pričom so schémou ladia aj pneumatiky Pirelli.

Dizajn zadnej časti talianskeho kupé je výrazne prepracovaný.
Zdroj: Ferrari

Motoršportom zaváňa taktiež interiér obsahujúci modré sedadlá čalúnené kombináciou kože a džínsoviny, do ktorých sa pasažieri pripútavajú pomocou štvorbodových bezpečnostných pásov. Kokpitu inak vládne čierna farba. Výnimkou sú niektoré kovové dielce a nahrubo nalakované časti evokujúce súťažné modely z čias dávno minulých.

Viac sa dozviete tu