Suzuki má prísť k platformám s hybridným systémom, kým Toyota zase od Suzuki prevezme platformu na malé vozidlá aj s pohonnými agergátmi. Motory pre nové Suzuki tak bude vyrábať napríklad fabrika Toyoty v Poľsku.

Toyota teda bude celosvetovo dodávať hybridný systém pre Suzuki, ale v Európe ponúkne, vďaka kontraktu Suzuki až dva elektrifikované modely. Hovorí sa o tom, že Suzuki príde s modelmi na základoch RAV4 a Corolly Wagon.

Suzuki zase Toyote posunie nové motory pre kompaktne vozidlá. Motory bude vyrábať Toyota spoločne s Densom v poľskej fabrike Toyota Motor Manufacturing Poland. Tá v meste Walbrzych funguje už od roku 1999.

Toyota do spolupráce prinesie hybridné ústrojenstvo Zdroj: jmr

„Čo sa týka elektrifikácie vozidiel, pri ktorej možno očakávať ďalšie posilňovanie, úloha hybridných technológií sa na mnohých trhoch vníma ako kľúčová. Ak majú elektrifikované vozidlá prispieť k zlepšeniu životného prostredia na Zemi, je nevyhnuté ich masové prijatie. Prostredníctvom našej novej dohody očakávame širšie využitie hybridných technológií, nielen v Indii a Európe, ale po celom svete. Zároveň veríme, že rozšírenie našej obchodnej partnerskej spolupráce so Suzuki nám pomôže získať konkurenčnú výhodu, ktorú budeme potrebovať, aby sme sa presadili v tomto období hlbokej transformácie, ku ktorej dochádza raz za storočie. Máme v úmysle posilniť konkurencieschopnosť oboch našich spoločností prostredníctvom našich silných stránok a učením sa jeden od druhého,“ hovorí Akio Tojoda, prezident automobilky Toyota.

„V čase, keď sme v máji minulého roka oznámili ďalší rozsah našej spolupráce som spomenul, že sa budeme usilovať o úspech na celom svete. Odvtedy nastal v našom partnerstve viditeľný pokrok. Ako dnes informujeme, naše partnerstvo už získalo globálny charakter a vzťahuje sa tiež na Európu a Afriku, čo ma teší, pripomína Osamu Suzuki, predseda predstavenstva Suzuki Motor Corporation.

Hybridy majú mať veľkosť RAV4 a Corolly Wagon Zdroj: jmr