Vitara je naozaj ťažiskovým modelom, ale na trhu už nejakú dobu pôsobí, tak aktuálne prichádza s faceliftom. Pre rok 2019 prichádza so zmenenými detailami ako vpredu, tak vzadu a dokonca sa novinky objavujú aj pod kapotou.

Základnou vizuálnou odlišnosťou je predná časť inovovanej Vitary. Zmeny, na prvý pohľad, nie sú nijako drastické, ale to je pochopiteľné vzhľadom na úspechy vozidla. V júni dokonca bola práve Vitara znova najpredávanejším osobným vozidlom.

Úplne iná je maska chladiča. Má vertikálne prvky a výraznejší znak výrobcu. Ďalšie inovácie dizajnu možno zbadať v spodnej časti nárazníka, okolie evidenčného čísla je viac hranaté a zdanlivo viac korešponduje s celkovým dizajnovým jazykom auta.

Suzuki Vitara facelift - zadné svetlá sú osadené LEDkami Zdroj: Suzuki

Zmenou vzadu je použitie LED svetiel. Tým sa podarilo dosiahnuť v nezmenenom tvare úplne iné rozloženie elementov. Zmeny tvarov zliatinových diskov sú obľúbeným vylepšením pri každom facelifte, udialo sa to aj pri Vitare. Tiež pribudli dve nové farby, perleťová žltá Solar a sivomodrá Ice.

V interiér automobilka použila omnoho kvalitnejšie materiály, ale najviditeľnejší je nový displej s uhlopriečkou 4,2-palca medzi kruhovými prístrojmi pred vodičom. Zobrazuje informácie palubného počítača, či navigácie.

Veľkou novinkou bude ponuka agregátov. Väčší motor 1,4 BoosterJet, známy z Vitary S ostáva. Má naďalej výkon 103 kW (140 k). Litrový agregát s tromi valcami prichádza z modelov Swift, Baleno a už aj z SX4 S-Cross. Dosahuje 82 kW (112 k) a bude vybavený filtrom pevných častíc.

Technologické vybavenie sa rozšíri o Dual Sensor Brake Support, eliminujúci kolízie pred vozidlom, indikáciu únavy vodiča, systém udržiavania v jazdnom pruhu, sledovanie mŕtveho uhla a Rear Cross Traffic Alert, čo je upozornenie na premávku za autom pri cúvaní. Inovovaná Vitara sa na trhu objaví už onedlho ako modelový rok 2019. Negatívnou správou pri   facelifte je odchod atmosférického štvorvalca s objemom 1,6 litra. Práve ten bol nahradený litrovým trojvalcom.

Suzuki Vitara facelift - nový je displej medzi prístrojmi Zdroj: Suzuki