Označenie Katana prevzal Swift od motocykla, ktorý je jednou z najočakávanejších noviniek výrobcu tento rok. Práve významnú popularitu modelu využilo Suzuki aj na predstavenie špeciálnej série malého športového hatchbacku.

Swift Sport Katana vznikne len v počte 30 kusov. Druhým háčikom je, že všetky sú určené pre jeden trh, dostanú sa do Holandska. Polovica z celkového počtu bude mať strieborné sfarbenie a druhá bude ešte menej nápadná čierna.

Každý z 30 kusov bude mať červené zvýraznenie masky chladiča. Štandardom budú 17-palcové zliatinové disky od OZ. Avšak v príplatkovej výbave budú dokonca osemnásťpalcové, ktoré spravia rez v komforte auta. Na odlíšenie bude na viacerých miestach logo Katany.

Suzuki Swift Sport Katana - vznikne len 30 kusov Zdroj: Suzuki

Čierno-červená téma pokračuje aj v interiéri, ale tam je to štandard už v prípade bežných Swiftov Sport. Cena tejto špeciálnej verzie je 28 999 eur v Holandsku.

Tak ako bežné verzie bude aj Swift Sport Katana poháňať 1,4-litrový turbomotor so štyrmi valcami.Dosahuje maximálny výkon 103 kW (140 k), čo je na necelú jednu tonu hmotnosti naozaj veľmi dobrá hodnota. Stovku zvláda za 8,1 sekundy a maximum je na hranici 210 kilometrov za hodinu.

Suzuki Swift Sport Katana - červené detaily sú aj v interiéri Zdroj: Suzuki