Reálne autá športovejšie nie sú, z pohľadu agregátov, ale výzor ponúka omnoho dynamickejšie proporcie. Novým prírastkom od Hyundaiu je i30 Fastback, liftback odvodený od populárneho hatchbacku, ktorý už verziu N-line v ponuke má.

Štandardom je však agregát 1,4 s turbom.To znamená, že obmedzením bude absencia základného litrového motora. Táto výbava s ním nebude kombinovateľná. Slovenský Hyundai hovorí, že v ponuke bude nová verzia od februára 2019.

„Náš druhý N Line model, i30 Fastback N Line, umožní ešte väčšiemu počtu zákazníkov zažiť atmosféru N. Kombinuje eleganciu päťdverového kupé a dynamické N-črty,“ hovorí Andreas-Christoph Hofman, viceprezident pre marketing a produkt v Hyundai Motor Europe.

Hyundai i30 N-line Fastback - karoséria má vyváženejšie proporcie Zdroj: Hyundai

Zmeny sú hlavne vizuálne, do očí padnú nové nárazníky podporujúce športovejší vzhľad karosérie. Rovnako sa na tom podieľajú aj väčšie, 18-palcové, zliatinové disky obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport 4. Za diskami sú vpredu väčšie brzdové kotúče.

Ani interiér nezaprie, že inšpiráciu načerpal v športovej verzii i30N. Najzásadnejšou zmenou sú sedadlá s logom N a výrazne športovejším tvarovaním. Manuálna prevodovka tiež dostala novú hlavicu, ktorá je podobná tej v i30N.

Hyundai i30 N-line Fastback - športovejšie sedadlá majú logo N Zdroj: Hyundai