Britský výrobca luxusných vozidiel Rolls-Royce ukázal svetu ďalšiu lahôdku. Svoju vlajkovú loď Phantom pretavil do exkluzívnej a pozoruhodnej kolekcie Phantom Tempus. Tá je inšpirovaná časom - jeho plynutím a tým, ako sa dá zdanlivo zastaviť. Kolekcia je limitovaná iba na 20 kusov, z ktorých všetky už poznajú svojich budúcich majiteľov.

Exluzívna kolekcia Phantom Tempus je „veľkolepé stelesnenie nášho najpopulárnejšieho produktu, ktorý je inšpirovaný tajomnými nebeskými úkazmi a časom, ktorý Albert Einstein, jeden z najväčších mysliteľov v dejinách ľudstva, definoval ako trvalú ilúziu,“ uviedol Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

Vo  vozidle Phantom Tempus je táto pozoruhodná sila prírody vykreslená ako stredobod stropu  Bespoke Starliner Headliner, ktorý sa skladá z optických vlákien a zložitej výšivky na mieru a vytvára jedinečný a krásny Pulsar Headliner.

Za zmienku stojí aj galéria Frozen Flow of Time. Toto jedinečné umelecké dielo umiestnené v palubnej doske, v ktorej sú zámerne vynechané všetky hodiny, stvárňuje oslobodenie od času a jeho obmedzení. Jednoliaty hliníkový blok je vyfrézovaný tak, aby vzniklo 100 tvarovaných stĺpikov, čo predstavuje 100 miliónov rokov rotačného otáčania pulzarovej hviezdy. Každý stĺpik je čierne eloxovaný a ručne leštený tak, aby odrážal svetlo. Pri pohľade cez galériu tak štruktúra vytvára dojem, že sa vlní a ohýba, hoci je úplne pevná.

Vnútro dverí zdobia víriace a krútiace sa vzory hviezd, ktoré sú tvorené stovkami osvetlených perforácií. Ďalšie otvory v kontrastnej koži dodávajú tomuto efektu väčšiu hĺbku a dokonca vytvárajú atmosférickú auru, aj keď nie sú osvetlené.

Kultová soška vozidiel Rolls-Royce Spirit of Ecstasy v tejto kolekcii naberá ďalší personalizovaný význam, kedy zobrazuje dátum a miesto, ktoré má pre klienta zvláštny význam. Svadba, narodenie dieťaťa, či dokonca veľký obchodný úspech môžu byť vyryté ako nadčasová pripomienka na podstavec ikonickej figúrky.

Pridáme ešte jeden pozoruhodný doplnok ku kolekcii. Tempus Champagne Chest, ktorý vychádza z obľúbenej Rolls-Royce skrinky na šampanské, je výrazným prvkom tohto radu vozidiel. Na vrchnú dosku je ručne namaľovaný pulzar, pod ktorým sa ukrýva dokonale vybavená skrinka s termo nádobou na chladenie šampanského alebo kaviáru, štyri ručne fúkané krištáľové flautové poháre na šampanské usporiadané tak, aby pripomínali valce motora V12, a kvalitná perleťová lyžička na kaviár. Jednoducho, luxus, ktorý vás ale uchváti.