Tvary auta nie sú vôbec nové, lebo pochádzajú z elektrického Zoe. Názov vznikol zo slov zero emission, ktoré Renault používa na vozidlá bez spaľovacieho motora. Na vizáži mestského auta sa nezmenilo nič. To že jazdí samo nie je viditeľné.

Next Two používa technológiu, ktorá bude do bežných áut implementovateľná v roku 2020, podľa slov automobilky. Autonómne auto na orientáciu využíva údaje z družíc GPS a najmä senzory a kamery snímajúce situáciu priamo v danom momente v okolí.

Informácie zo senzorov a kamier idú do centrálneho mozgu systému, ktorý riadi vozidlo a ovláda riadenie, motor a brzdy. Ľudia vo vnútri vozidla sú všetci pasažiermi, ktorí len udávajú destináciu. Next Two dokonca dokáže aj samostatne zastaviť na parkovisku, či v garáži kompatibilnej s autonómnymi vozidlami.

Zatiaľ je maximálna rýchlosť, ktorou sa Next Run pohyboval na úrovni 30 kilometrov za hodinu. Neznie to ako veľa, ale pri spánku ráno cestou do roboty to nehrá výraznú úlohu.

Renault Next Two - elektrická budúcnosť stavila na displeje

Ak nie je spánok potrebný, môžu pasažieri využiť vstavané pripojenie 3G/4G/WiFi a funkciu rozšírenej reality zobrazujúcu dodatočné lokálne informácie priamo cež Head-up displej. Renault do auta vstaval ak mobilnú kanceláriu, ktorá zvláda videokonferencie.

Foto - Renault