Nová, už tretia generácia prichádza s novými tvarmi a rozličnými tvárami pre osobnú a úžitkovú verziu. Práve úžitková verzia získala titul Van roka 2019. Osobná verzia sa výzorom približuje osobným modelom ako C3 Aircross, či C4 Spacetourer, kým úžitková sa ponáša skôr na Jumpy.

Berlingo stojí na podvozkovej platforme EMP2, z ktorej je predná časť. Zadná časť podvozku je z pôvodného Berlinga, zo spevnenej platformy RG5. Tá umožňuje užitočnú   hmotnosť až 1000 kilogramov a tiež možnosť umiestniť paletu štandardu Euro medzi zadné blatníky.

Citroën Berlingo - v základnej výbave verzie Shine je presklená strecha Modutop Zdroj: jmr

Obe verzie Berlinga ponúknu dve celkové dĺžky. Kratšia, s označením M, bude mať 4,4 metra. Dlhšia, XL, pridá ešte 35 centimetrov. Prídavok však nie je len na zadnom previse, ale je rozdelený. Previsu pribudne 16 centimetrov, rázvoru 19 centimetrov. Pritom obe dĺžkové alternatívy ponúknu možnosť siedmich sedadiel. Zadné dve budú vyberateľné.

Predĺžená verzia XL bude mať tretí rad sedadiel posuvný. V prípade posunutia úplne vpred ostáva objem batožinového priestoru 320 litov. Päťmiestna XL má až 1 050 litrov, kým kratšia M s piatimi miestami ponúkne 775 litrov, o 100 litrov viac ako predchodca. Ďalších 186 litrov úložného priestoru je v odkladacíh priečinkoch, ktorých je 28.

Paleta motorov príde s jedným benzínovým agregátom a viacerými naftovými. Benzínový trojvalec, PureTech 110 dosahuje výkon 81 kW (110 k) a je štandardne kombinovaný s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou.   V máji 2019 k nemu pribudne možnosť voľby osemstupňovej automatickej prevodovky.

Citroën Berlingo - medzi blatníky vojde paleta Euro Zdroj: jmr

Naftový motor bude 1,5-litrový štvorvalec BlueHDi, ale s tromi výkonmi. Základom bude 55 kW (75 k), nad ním 74 kW (100 k). Slabšie verzie majú päťstupňovú manuálnu prevodovku. Výkonnejší motor BlueHDi 130 bude mať 96 kW (130 k) a šesťstupňový manuál. Už od začiatku však bude ako alternatíva manuálu v cenníku figurovať osemstupňový automat.

Bezpečnostných systémov má Berlingo až 19. Medzi ne patrí napríklad systém na udržanie v jazdnom pruhu, či varovanie na nutnosť prestávky. Berlingo ako prvé v triede ponúkne farebný Head-up displej, či cúvaciu kameru s pohľadom zhora.

Základná cena Berlinga s krátkou karosériou, výbavou Live a benzínovým motorom je 14 490 eur. Najlepšie vybavený model Shine s najvýkonnejším naftovým motorom a osemstupňovým automatom má v cenníku cenu 23 290 eur.

Citroën Berlingo - interiér má v ponuke aj osemstupňový displej Zdroj: jmr