Uprostred augusta vydal Jeep avízo na premiéru modelu Grand Wagoneer, ktorého vzkriesenie firma ohlásila už pred šiestimi rokmi. V týchto dňoch sa čakanie naň skončilo, informuje Marek Pokrývka z AutoBildu. Zatiaľ sme spoznali koncept, podľa dobre informovaných zdrojov je však veľmi blízko sériovej verzie.

Budúca vlajková loď značky je na prvý pohľad mohutnejšia než typ Grand Cherokee, navrch má evidentne najmä z hľadiska dĺžky. Presné rozmery karosérie nepoznáme. Za všetko však hovorí fakt, že v blatníkoch sa krútia kolesá s priemerom až 24 palcov. Na proporcie SUV sú pritom tak akurát.

Americký obor má nápadne hranaté tvary a využíva klasický dizajnový jazyk, ktorý však výrobca trochu okorenil. Najmä v prednej časti. Tá obsahuje masku chladiča s klasickými siedmimi segmentmi, no majú ozdobnú výplň a sú rozdelené priečkami zo samostatných diód. Nad grilom je pritom jednoliaty LED pás zasahujúci ponad svetlomety. Akoby toho nebolo dosť, podsvietený je aj nápis Wagoneer na hrane kapoty.

Karoséria štúdie veľkého SUV má nápadne hranaté tvary.
Zdroj: Jeep

Zboku upútajú okrem spomínaných ráfikov najmä masívne stĺpiky deliace okná a geometrické krivky zadnej časti. Aj v nej hrajú diódy dôležitú rolu. Opäť sa tu objavujú LED pásy vychádzajúce zo svetiel, ktoré však uprostred nie sú spojené. O poschodie vyššie je svietiacie modelové označenie zahŕňajúce prívlastok Grand.

Karoséria je obsypaná pochrómovanými prvkami. Z viacerých detailov je jasné, že sa pozeráme na štúdiu. Príkladom sú strešné nosiče obsahujúce segmenty z teakového dreva podopretého kúskami bronzu. Pri sériovej verzii “frajeriny” tohto druhu očakávať nemožno, najmä na čisto funknčných prvkoch. Do finále sa iste nedostane ani strecha tvorená z veľkej časti jednoliatym skleneným panelom.

Už vopred bolo jasné, že interiér pripravovanej vlajkovej lode bude mať tri rady sedadiel. Miest je v tomto prípade sedem. Vzhľadom na šírku karosérie a veľkú centrálnu konzolu v prostrednom rade však predpokladáme, že produkčný exemplár ponúkne aj osemmiestne usporiadanie.

Palubná doska konceptu zahŕňa až štvoricu obrazoviek.
Zdroj: Jeep

Celý článok nájdete tu