Volaniu elektriny masívne podporovanému sprísňovaním emisných noriem už podľahli mnohé automobilky a viaceré ďalšie to ešte čaká. Do skupiny sa má pridať aj Dacia.

Renault niekoľko dní dozadu vo svojom harmonograme potvrdil prípravu batériového modelu, ktorý avizoval na roky 2021 až 2022, no nakoniec ho spoznáme už v najbližších týždňoch, píše portál Autobild.

V týchto dňoch francúzsky výrobca ohlásil svoje ženevské premiéry. Pod svetlami výstaviska Palexpo plánuje okrem iného ukázať vlastný koncept Morphoz. Toto meno môže naznačovať schopnosť meniť tvary karosérie. Exponát bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovým cvičením, nenaznačí teda žiaden reálny budúci produkt.

Automobilka ukáže v Ženeve aj ďalšiu štúdiu, ktorou bude práve lacný elektromobil dcérskej značky Dacia. Premiéra definitívne potvrdí alebo vyvráti klebety o tom, že pôjde len o mierne upravené drobné SUV predávané pod označením Renault City K-ZE v Číne. Na tamojšom trhu ho možno kúpiť v prepočte už od okolo osemtisíc eur.

Elektrické vozidlo nesúce logo Dacia bude nepochybne o poznanie drahšie, čo majú na svedomí väčšie nároky európskej legislatívy aj zákazníkov. Stále má však stáť v rámci svojej kategórie veľmi málo. V tlačovej správe sú potvrdené kolujúce zvesti, že rumunský produkt ašpiruje na titul najlacnejšieho elektromobilu na trhu.