Športový model kupé strednej triedy bude mať pod kapotou presne ten istý motor ako vyššie spomenuté vozidlá. Výhodou agregátu je vysoký krútiaci moment 700 Nm a výkon 255 kW (346 k). Je to len o pár kW menej ako má väčší model S6.

Pod kapotou je teda trojlitrový motor V6 spaľujúci naftu. Agregát má elektricky poháňaný kompresor a mild-hybrid. Hybridná časť čerpá energiu z Li-Ion akumulátora, ktorý dobíja vozidlo pri brzdení. Externé nabíjanie nie je, v tomto prípade, možné, čo je celkom logické, keďže je to stále mild-hybrid.

Batéria má celkom malú kapacitu 0,5 kWh, ale to je dostatočné na fungovanie systému. Práve tento systém znižuje spotrebu vozidla až o 0,4 litra nafty na sto kilometrov. Reálne vychádza kombinovaná hodnota len na úrovni 6,2 litra na sto kilometrov.

Audi S5 - logo TDI na kufri nebude Zdroj: Audi

Kupé zvládne šprint z nuly na stovku za 4,8 sekundy. V ponuke nebude však len to, Sportback prejde rovnakou kúrou, ale kvôli vyššej hmotnosti bude potrebovať o desatinu sekundy dlhší čas na dosiahnutie rovnakej méty.

Nemecká cena nového naftového kupé štartuje na sume 65 300 eur. Oproti štandardným A5 bude mať lepšiu výbavu. Jej hodnotu automobilka vyčíslila na 7 000 eur, ktoré by bolo treba doplatiť, aby sa výbavy oboch áut zrovnali.

Audi S5 - Audi určite pridalo nejakú pomôcku na zlepšenie akustiky Zdroj: Audi