Jedna takáto zaujímavá výnimka sa objavila v rámci aktuálnej výstavy v Pekingu. Postarala sa o to lokálna firma SongSan Motors, píše Marek Pokrývka z portálu AutoBild.

Stredobodom expozície tohto málo známeho výrobcu je vozidlo, ktoré z diaľky vyzerá ako nádherná klasická Corvette. Ide o zreštaurovanú prvú generáciu? Omyl, toto je čínska kópia menom SS Dolphin. Od veterána značky Chevrolet sa vo viacerých detailoch líši. SongSan má napriek tomu na svojej stránke kopec fotiek, na ktorých sú rôzne hollywoodske hviezdy sediace za volantom originálu.

Čínska kópia sa od originálu jasne líši tvarmi prednej časti.
Zdroj: SongSan Motors

Replika imituje variant vyrábaný od roku 1958, ktorý mal štyri okrúhle svetlomety namiesto dvoch. V tomto prípade obsahujú LED technológiu. Predná časť sa od Američana odlišuje aj proporciami a pôsobí preto zvláštne. Môžu za to aj zmenené rozmery. S celkovou dĺžkou 4,8 metra je „delfín“ najmä výrazne dlhší, ale pôvodné vozidlo prerastá aj šírkou 1 850 mm a výškou 1 390 mm.

Medzi rozdiely možno zarátať tvar zadného okna, ktoré možno spolu so strechou uložiť do batožinového priestoru. Interiér tak zostáva otvorený. Jeho základné krivky sú retro, čo platí aj pre čalúnenie. No multifunknčný volant hovorí moderným jazykom. Rovnako ako digitálny prístrojový panel či veľký displej infotainmentu, ktorý dominuje palubnej doske.

Viac sa dozviete tu