Keď Mitsubishi začalo model Space Star pred dvomi rokmi ponúkať aj v Európe, nebol to trium-fálny príchod. Teraz však model chytil druhý dych, ktorý by ho na stupnici atraktivity mal posunúť výrazne vyššie.

Space Star má kompletne novú prednú časť, ktorá korešponduje s aktuálnym dizajnovým jazykom troch diamantov. Vpredu teda nájdete výrazné chrómové doplnky, ktoré lemujú čelnú masku a zachádzajú až do predných svetlometov. 

Dizajn testovacieho vozidla mal skrášľovať balík Sport s cenou 890 eur, no pôsobil skôr opačne. Nemožno povedať, že by bol úplne nevkusný, no prinajmenšom pôsobí mierne retro.

Základný Space Start, bez tohto paketu, vyzerá rozhodne vyváženejšie a atraktívnejšie. Mestský hatchback v porovnaní s minulosťou mierne zmenil aj zadné svetlá, ktoré už ponúkajú LED technológiu.

Atraktívny fešák

Iste, proporcie hatchbacku kategórie supermini nikdy nebudú nádherné, no Mitsubishi sa s dizajnom Space Staru podľa nás v rámci možností pohralo šikovne. Pôsobí sviežo, pritom prešiel iba malou modernizáciou. Navyše fakt, že Space Star je atraktívny, si nevymýšľame. Počas testovacieho týždňa sa naň pýtalo niekoľko náhodných okoloidúcich, ktorých „to milé malé autíčko“ veľmi zaujímalo.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa