Engelberg Tourer je SUV s tromi radmi sedadiel a výraznými tvarmi. Na prvý pohľad je jasné, že predné svetlomety budú používať LEDky. Ale čo nie je zrejmé hneď je, že na stropnom paneli sú prídavné svetlomety. Tie majú slúžiť v prípade hmly.

Koncept využíva hybridný pohon s možnosťou nabíjania z elektrickej siete. Po nabití na plnú kapacitu má dojazd až 70 kilometrov. Hodnota je už podľa reálnejšieho cyklu WLTP. Podľa neho je celkový dojazd vozidla, vrátane benzínového spaľovacieho motora, až 700 kilometrov. Spaľovaciu časť ústrojenstva tvorí 2,4-litrový benzínový motor, špeciálne navrhnutý pre hybridné použitie.

Mitsubishi Engelberg Tourer - celkový dojazd je 700 kilometrov Zdroj: Mitsubishi

Nabíjanie doma nemusí byť len o samotnom nabíjaní. Engelberg Tourer má obojsmerný systém, čo znamená, že dokáže pôsobiť ako generátor pre domácnosť. V prípade výpadku elektrického prúdu tak stačí odpojiť hlavný istič, prepojiť s autom a dom má energiu znova.

Systém napájania domácnosti sprístupní automobilka v Európe už tento rok. O osude konceptu zatiaľ rozhodnuté nie je, ale niektoré prvky dizajnu sa pretavia do reálnych modelov, ktoré Mitsubishi predstaví v nasledujúcej dobe.

Mitsubishi Engelberg Tourer - zatiaľ je len konceptom Zdroj: Mitsubishi