Nový model reaguje na úspech Rolls-Royce Cullinan a tiež Bentley Bentayga. Preto používa všetky správne ingrediencie, vďaka ktorým sa im môže smelo postaviť ako konkurent. Základom je stále model GLS, ktorý automobilka nedávno predstavila.

Oproti bežnej verzii môže mať Maybach GLS dvojfarebné lakovanie, charakteristické logá na stĺpikoch karosérie a tiež inú prednú masku chladiča a disky kolies. Pri otvorení dverí sa auto zníži a vysunú sa schodíky na uľahčenie nastupovania.

Omnoho dôležitejšie zmeny sa udiali vnútri. Vzadu sú dve sedadlá, ktoré sa dajú sklopiť takmer do ležatej polohy. Samozrejmosťou je čo najjemnejšia koža. Dvojsedadlové usporiadanie v zadnej časti však nie je štandardne. Záleží od použitia auta. Ak chce Maybach GLS šoférovať sám majiteľ, tak si môže vzadu nechať trojmiestny gauč.

Mercedes-Maybach GLS600 - stále vidno základy modelu GLS Zdroj: Mercedes-Benz

Vozidlo má dĺžku 5,2 metra a rázvor je viac ako 3 metre, čo naznačuje obrovský priestor práve vzadu. Atmosféru v kabíne dotvárajú aj špeciálne vône. V príplatkovom balíku Air Ballance je vôňa špeciálne určená pre tento model.

Transformácia vozidla na štvormiestne prináša obrovskú stredovú konzolu, ktorá sa tiahne celým interiérom. V jej zadnej časti môže byť chladnička na nápoje a medzi doplnkami vozidla sú aj strieborné čaše.

Pohon luxusného prepravníka zabezpečuje štvorlitrový osemvalec s dvomi turbami. Dosahuje výkon 410 kW (558 k) a krútiaci moment 730 Nm. K nemu sa pridáva systém EQ Boost s 16 kW (22 k) a 250 Nm. Stokilometrovú rýchlosť zvládne obrovské SUV za 4,9 sekundy a maximum má obmedzené na 250 kilometrov za hodinu. Výrobca udáva kombinovanú spotrebu v cykle WLTP na úrovni 12,0-11,7 litra na sto kilometrov.

Mercedes-Maybach GLS600 - zadné sedadlá môžu byť oddelené veľkou stredovou konzolou Zdroj: Mercedes-Benz