Prvé exteriérové zmeny už prišli v priebehu tohto roka, ale teraz ich doplnia nové predné svetlá s LEDkami, ktoré sú podobné tým na štvordverovej verzii AMG GT. Základný model GT a lepšie vybavený GT C budú mať naviac aj inú zadnú časť s novými koncovkami výfuku.

Väčšie zmeny nastali vnútri. Infotainment dostal novú verziu dotykového ovládania a 12,3-palcový displej pred vodičom bude štandardnou výbavou. Na ovládanie bude možné použiť aj dve dotykové plochy na ramenách volantu. Stredový displej bude tiež relatívne veľký, bude mať uhlopriečku 10,3 palca.

Najväčšou novinkou je však pridanie novej verzie. Okruhová alternatíva bude niesť označenie AMG GT R Pro. Bude odkazovať svojimi detailami na reálne športové náčinie pre série GT3 a GT4. Na okruhové jazdy má všetky predpoklady.

Mercedes-AMG GT R Pro - vzadu je veľké krídlo Zdroj: Mercedes-Benz

Nový podvozok má manuálne nastaviteľné tlmiče, nastaviteľné stabilizátory a tiež zadné ramená. Štandardom verzie sú keramické brzdy a tiež aerodynamické prvky, ktoré nemá žiadna iná verzia. Pribudli nové krídelká na prednom nárazníku a vzadu jedno veľké krídlo.

Motor je osemvalcový štvorliter. Ten s dvojitým prepĺňaním dosahuje 427 kW (580 k), rovnako ako v neokruhovom GT R. Aktuálne sa už dá GT R Pro objednať.

Mercedes-AMG GT R Pro - veľa prvkov sa ovláda dotykom na dotykovej ploche Zdroj: Mercedes-Benz