Nový malý model pripomínajúci terénne vozidlá bude mať v interiéri miesto až pre siedmich. Aj napriek základu spoločnému dokonca s triedou A má GLB rázvor väčší až o 12,7 centimetra. Celkovou dĺžkou sa dostáva len na 5-centimetrový rozdiel oproti väčšiemu GLC.

Výzorom sa auto radí do SUV sekcie a najviac celkovými tvarmi pripomína triedu G. Má tiež výrazne hranaté tvary, ktoré však vo väčšej miere zjemňujú zaoblenia. Hranaté tvary, najmä zadnej časti, sú dobrým znamením pre pasažierov v treťom rade sedadiel.

Mercedes-Benz GLB - najskôr príde dvojliter v GLB 250 Zdroj: Mercedes-Benz

V prednej časti interiéru je vidno inšpiráciu súčasnými malými modelmi automobilky. Systém MBUX je integrovaný rovnako ako v Áčku a Béčku. Cela prístrojová doska využíva rovnaké prvky a rovnaké tvary. Aj výduchy disponujú rovnakým štýlom a podsvietením ako v ostatných malých modeloch Mercedesu.

Základné verzie GLB budú mať pohon prednej nápravy, ale v ponuke bude aj štvorkolka 4Matic. Ten bude štandardne pri objednaní balíka Off-road Engineering. Z hľadiska pohonných jednotiek je zatiaľ prvou lastovičkou verzia GLB 250, ktorá má dvojliter s výkonom 165 kW (225 k). Ďalšie, aj naftové verzie budú pribúdať postupne.

Mercedes-Benz GLB - MBUX nemá koliesko na ovládanie Zdroj: Mercedes-Benz