Nové doplnky budú vhodné pre Defendery vyrobené v období medzi rokmi 1994 a 2016, kedy sa skončila výroba. Budú kompatibilné so všetkými verziami, nesúcimi číselné označenie 90 a 110. Práve tieto čísla vyjadrujú veľkosť rázvoru osí kolies.

Najdôležitejšou novinkou pre modely, ale až od roku 2012, je možnosť zvýšenia výkonu fabrickým balíkom. Z 2,2-litrového motora sa vďaka nemu podarí dostať až 118 kW (160 k) a krútiaci moment 463 Nm. To sa prejaví na zvýšení maximálnej rýchlosti na 170 kilometrov za hodinu.

Land Rover Defender Classic Works - každý upravený Defender dostane štítok za kolesom Zdroj: Land Rover

K zlepšenému motoru sa pridáva aj zlepšený brzdový systém, ktorý nezaprie príbuznosť so systémom použitým na finálnej sérii Defenderu Works V8. Z rovnakého modelu prichádza inšpirácia aj pre podvozkové komponenty.

Balík sa predáva pod označením Defender Classic Works Upgrade. Celý stojí necelých 20-tisíc eur a nezahŕňa auto samotné. Za ďalších 2 300 eur je set piatich kolies s osemnásťpalcovými diskami Sawtooth.

Každý z takto upravených modelov získa štítky hovoriace o implementácii balíka. Okrem toho každý zo zákazníkov získa možnosť prejsť si výrobnú halu v Británii alebo v nemeckom Essene. Nová generácia sa bude vyrábať v slovenskej fabrike automobilky v Nitre.

Land Rover Defender Classic Works - disky sú kompatibilné od roku 1996 Zdroj: Land Rover