Po vzore ostatných nových modelov automobilky dostáva aj X1 výrazne väčšie ľadvinky prednej masky. Je možné ich už nazvať krídlami, keďže sú spojené do jedného celku. Predné svetlá majú tiež nový tvar a ponúkajú možnosť adaptívnych LED prvkov.

Vpredu sa tiež zmenil nárazník. Upustil od kruhových hmloviek. Teraz má hranaté pásiky na každej strane v nasávacom otvore. Ponuku modelu obohatí aj nová ponuka farieb. Zadnú časť obmeňujú svetlá s novým usporiadaním prvkov a väčšie koncovky výfuku.

BMW X1 - ponuka motorov ostáva rovnaká Zdroj: BMW

Vnútri sa veľa zmien neprejavilo. Určite však pocit z neho zmení nová radiaca páka. To je všetko, čo sa radikálne zmenilo. Pre niektoré farebné kombinácie pribudne ešte nové prešívanie niťou kontrastnej farby. Displej s uhlopriečkou 8,8 palca figuruje v príplatkovej výbave.

Pohonné jednotky budú pre X-jednotku rovnaké ako boli pred faceliftom. Model je štandardne s pohonom prednej nápravy, nakoľko stojí na platforme, ktorá sa zbavila základného pohonu zadnej nápravy. Za príplatok je pre väčšinu verzií dostupný aj pohon všetkých kolies. Automat bude mať osem stupňov.

Na trhu sa inovované BMW X1 ukáže už tento rok.

BMW X1 - najväčšou zmenou interiéru je nová radiaca páka Zdroj: BMW