Samotný zdvihnutý elektrický model Mission E Cross Turismo sa má do ponuky zaradiť už začiatkom budúceho desaťročia. Celkovo Mission E odštartuje už budúci rok ako konkurent Tesly Model S. Aktuálne prebiehajú testy modelu a platforma zvláda aj verzie kupé a kabriolet.

Sériový sedan bude s konceptami zdieľať technické základy. Bude mať tiež 800-voltovú sieť a hlavne elektromotory s kombinovaným výkonom 442 kW (600 k). Verzia Cross Turismo, ako koncept, prináša zrýchlenie na stovku za 3,5 sekundy a maximálnu rýchlosť 200 kilometrov za hodinu.

Porsche Mission E Cross Turismo 04 Zdroj: Porsche

Maximum sa dostaví za 12 sekúnd od štartu. Zaujímavé je rýchle nabíjanie. V priebehu 15 minút sa dá Mission E Cross Turismo nabiť tak, aby sa dalo prejsť až 400 kilometrov. Plne nabitá batéria má pritom prísť s dojazdom až 500 kilometrov. Je to však stále podľa už pomaly odchádzajúceho systému NEDC.

Zatiaľ to vyzerá, že Porsche by mohlo do sériovej podoby nechať tvary exteriéru. Len interiér bude menej futuristický a skôr použiteľný v bežnom svete. Zovňajšok však bude určite, v základných výbavách, ukrátený o modré disky.

Porsche Mission E Cross Turismo 08 Zdroj: Porsche