Najnovšie sa rozhodli reinkarnovať pôvodný hranatý Range Rover Classic. Nazvali ho jednoducho a zapamätateľne, Red Rover. To pre jeho vínovočervenú farbu karosérie.  Vyzerá skvostne. Toto nie je žiadne mestské SUV do nákupných centier  pre pozérov ale drsný offroad s históriou.

Naviac, v luxusne vyzerajúcom kabáte, ktorý pôsobí ako pravý anglický gentleman zo starej školy. V hrudi mu ale tlčie srdce Američana. Nie hocijaké, ale poriadne veľké. Osemvalec od Chevroletu s objemom 6,2 litra je spriahnutý so šesťstupnovým automatom. Výkon zatiaľ potvrdený nie je, môže sa ale pohybovať medzi  335 až 430 konskými silami, podľa toho ako odvážni sú konštruktéri v E.C.D. pri jeho ladení.

Range Rover Classic ECD - pod kapotou je americký motor V8 Zdroj: ECD Automotive

Interiér je potiahnutý krémovo bledou kožou a obložený drevom. Klasické hranaté tvary a poctivé materiály sú hlavnými prvkami. Akoby tento Range Rover poskytoval výlet pár desaťročí naspäť v čase a auto by práve vyšlo z fabriky.  Trochu nepatrične pôsobí len veľký displej v strede. Pre potreby dnešného použitia je takmer nevyhnutný.

Cena známa nie je, avšak, v prípade vážneho zájmu ju chlapci z E.C.D. určite radi poskytnú a vystavia cenovú ponuku na tretí exemplár Range Roveru , na ktorom práve pracujú.

Range Rover Classic ECD - displej v strede pôsobí trochu nepatrične Zdroj: ECD Automotive