Už prvý pohľad prezrádza masku chladiča, ktorá je pre DS typická. Má meno DS Wings. Ale potom padne pohľad na svetlá a myšlienky začínajú byť rozpačité. Spodná línia je úplne v poriadku, len na vrchnej vidno, že si dizajnér minimálne kýchol.

Zadné svetlá sú konvenčnejšie, majú horizontálne usporiadanie a sú prepojené výraznou lištou. Na pôvodný model DS3 odkazuje iba plutva v spodnej línii okien. S čiernou strechou vyzerá nový DS4 Crossback minimálne zaujímavo.

DS3 nie je príliš veľkým vozidlom, aj keď nárast je určite badateľný. Dĺžka je 4,12 metra, šírka 1,79 metra a výška 1,54 metra. Použitá platforma je pre koncern obľúbená CMP, čo je skratka pre Common Modular Platform. Tá ponúka aj možnosť elektrického pohonu ako e-CMP.

DS3 Crossback - v interiéri je mnoho štvorcov Zdroj: DS Automobiles

DS ponúkne pre DS3 Crossback tri benzínové motory. Trojvalec PureTech s objemom 1,2 litra bude ponúkať tri úrovne výkonu, 74 kW (100 k), 96 kW (130 k) a 115 kW (156 k). Naftové alternatívy budú vo forme 1,5 BlueHDi so štyrmi valcami. Tie prídu s výkonmi 74 kW (100 k) a 96 kW (130 k).

Malý model bude mať aj pohon všetkých kolies a možnosť využitia osemstupňovej automatickej prevodovky.

Prekvapujúce je odhalenie elektrickej verzie, ktorá predbehla aj hybrid. Má výkon 100 kW (136 k) a kapacitu batérií až 50 kWh. Podľa WLTP je teda dojazd až 300 kilometrov.

V predaji bude už na jar 2019, ale elektrická verzia nechá na seba počkať do zimy.

DS3 Crossback - bude v ponuke aj s elektrickým pohonom Zdroj: DS Automobiles